Say hello to my little friend ;>

Trochę śmiechu, trochę łez 0

Zapraszamy do najnowszego przeglądu zwiastunów z minionego tygodnia do nadchodzących premier.

Tym razem zwiastuny obejrzycie po otworzeniu odsyłacza przy danym filmie, który przeniesie Was bezpośrednio na stronę filmu. Dlaczego? Ponieważ gdy zwiastuny znajdowały się bezpośrednio na tej stronie jej otwarcie zajmowało trochę więcej czasu. Zapraszam do przeglądu!

!http://gfx1.fdb.pl/nqd7ds( Hounddog)!

Hounddog – USA: 19.09.2008 (Zwiastun

Film opowiada o dziewczynce imieniem Lewellen (Dakota Fanning), która we wczesnym dzieciństwie została brutalnie zgwałcona. Dziecko stara się pokonać straszne wspomnienia molestowania, znajdując radość w występach na scenie – tańczy i śpiewa naśladując Elivis’a Presley’a. Historia rozgrywa się w południowej części Stanów Zjednoczonych w 1961 roku.

Film bardzo zapracowanej w tym roku Dakoty Fanning, która gra główną rolę. Partnerują jej David Morse i Robin Wright Penn. W tym roku ta 14-letnia utalentowana aktorka ma na końcie 4 filmy. Prawie w każdym podkreślają jej świetne role, czyżby w końcu nominacja do Oscara?

Gardens of the NightGardens of the Night

Gardens of the Night – Data premiery nieznana (Zwiastun (Klip

Po 9 latach w strasznej rodzinie zastępczej, młode rodzeństwo kończy na ulicy, nie mając nikogo na kim mogą polegać poza samym sobią.

Wygląda na dość ciekawy film. Był oficjalnie wybrany na festiwal filmowy w Berlinie, co na pewno na wstępie jest dobrą rekomendacją. Grają między innmi Tom Arnold, który pokazuje, że nie jest tylko głupkowatym aktorem komediowym oraz John Malkovich.

IncendiaryIncendiary

Incendiary – Anglia: 24.10.2008 (Zwiastun

Życie kobiety rozpada się na kawałki, kiedy jej mąż i dziecko giną w zamachu bombowym podczas meczu piłki nożnej. W obsadzie znaleźli się Michelle Williams i Ewana McGregor, więc możemy spodziewać się dobrych kreacji.

EdenEden

Eden – Data premiery nieznana (Zwiastun

Filmowa adaptacja sztuki Eugene’a O’Briena. W małym, prowincjonalnym miasteczku Billy i Breda wkrótce będą obchodzić dziesiątą rocznicę ślubu. Mają dwójkę małych dzieci, ich małżeńskie życie opanowała monotonia, a dystans między nimi zdaje się powiększać każdego dnia. On spędza całe dnie z kolegami w miejscowym pubie, a Breda siedzi w domu z dziećmi i ogląda telewizję. Gdy zbliża się rocznica, prawda o różnych potrzebach i pragnieniach Billy’ego i Bredy wychodzi na jaw i małżonkowie uświadamiają ją sobie nieuchronnie.

Na Filmowym Festiwalu w Tribece Eileen Walsh, odtwórzczyni roli Bredy, została wyróżniona nagrodą za najlepszą rolę pierwszoplanową. Kinowa premiera filmu w Stanach czy Polsce wciąż stoi pod znakiem zapytania. W niedzielę (19.10) obraz pokazano na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Sam zwiastun jest moim zdaniem zrobiony genialnie – świetna muzyka, świetne zdjęcia i świetne kolory. Ciekaw tylko jestem czy o filmie jeszcze kiedyś w ogóle usłyszymy? Bo niestety wiele świetnych produkcji wśród tych wielkich, komercjalnych po prostu ginie.

Slumdog MillionaireSlumdog Millionaire

Slumdog Millionaire – Francja: 7.01.2009 (Klip 1 (Klip 2

Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji Milionerów. Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak – analfabeta może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania…

Drugi klip do najnowszego filmu Dannyego Boyle'a, który ostatnio wyreżyserował film Sunshine, a wczęsniej m.in. 28 dni później. Całość nakręcono w Indiach, głównie w Bombaju.

Haunting in ConnecticutHaunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut – USA: 2009 (Zwiastun

Opowieść przedstawiająca rzekome prawdziwe wydarzenia. Jest to historia małżeństwa, które zmuszone jest do przeprowadzki nieopodal kliniki onkologicznej, w której leczy się ich syn. Podczas przebywania w domu doświadczają niezwykłych rzeczy, które początkowo tłumaczą sobie stresem związanym z chorobą syna. Okazuje się jednak, iż mroczne wydarzenia ma swoje źródło w przeszłości ich domu.

W rolach głównych Virginia Madsen, Sophi Knight oraz Ty Wood. Reżyserią zajął się Peter Cornwell.

Dorothy MillsDorothy Mills

Dorothy Mills (Egzorcyzmy Dorothy Mills – Francja: 7.08.2008 (Zwiastun

Jane Morton, psychiarta z Dublinu pogrążona w żałobie po śmierci męża i syna, zostaje wyznaczona do zbadania sprawy młodej Dorothy Mills. 15 letnia dziewczynka oskarzona została o próbę uduszenia dziecka. Po dotarciuna małą, irandzką wysepkę Jane odkrywa otoczoną lękiem, religijną społeczność, w której żyje Dorothy. Po dokładnym przyjrzeniu się badanej sprawie, Jane stwierdza, że dziewczynka została opętana. Wszystko zmienia się diametralnie, gdy Dorothy przemawia głosem Davida, zmarłego syna lekarki.

Francuski thriller. Z początku wydawało mi się, że będzie to film klasy Egzorcyzmów Emily Rose ale po obejrzeniu zwiastunu do końca, zmieniłem zdanie. Podoba mi się początkowy klimat zapowiedzi, a zdecydowanie nie podoba się końcowy.

JCVDJCVD

JCVD – USA: 07.11.2008 Francja: 04.06.2008 (Zwiastun

omiędzy problemami z podatkami a walką w sądzie z żoną o prawo opieki nad ich córką, są ciężkie chwile dla gwiazdy kina akcji, której nawet Steven Seagal podkrada role. W JCVD, Van Damme wraca do swojego rodzinnego kraju, aby odszukać spokoju, którego nie ma już w Stanach Zjednoczonych. Film odnosi sukcesy i zbiera pozytywne recenzje u widzów i krytyków. Czyżby wielki powrót gwiazdora z innego rodzaju kinem?

The Hurt LockerThe Hurt Locker

The Hurt Locker – Data premiery nieznana (Zwiastun

Opowieść o elitarnej jednostce saperów, którym przyjdzie się zmierzyć z partyzantami podkładającymi bomby w Iraku. W realiach wojennej zawieruchy gdzie każda osoba może okazać się wrogiem a każdy przedmiot ładunkiem wybuchowym muszą zachować zimną krew.

Jak wszyscy wiemy, głównym problemem żołnierzy przebywających w Iraku są ukryte ładunki wybuchowe. To właśnie przez nie większość żołnierzy ginie. W rolach głównych wystąpi Guy Pearce oraz Jeremy Renner.

Sunshine CleaningSunshine Cleaning

Sunshine Cleaning – USA: 2008 (Zwiastun

Film opowiada o trzydziestoletniej kobiecie, która zmarnowała życie na serię nieudanych związków i bezowocną pomoc młodszej siostrze.

Kiedyś miała przez sobą świetlaną przyszłość, jednak pechowe decyzje i stawianie potrzeb innych ponad swoimi, sprawiło, że straciła swoją wielką szansę.Teraz, aby zapewnić swojemu ośmioletniemu synowi lepszy start, chce go wysłać do prywatnej szkoły. Żeby zdobyć pieniądze, decyduje się na założenie wraz z siostrą własnego przedsiębiorstwa.

Niezależna produkcja twórców Małej Miss. W obsadzie Amy Adams, Emily Blunt, Alan Arkin i Steve Zahn. Bardzo dobry trailer, zapowiada się na dobrą komedię.

Zachęcam również do obejrzenia pozostałych zwiastunów, o których pialiśmy osobno:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Filip_Borkowski 2008-10-18

świetny przegląd, nev.
keep it goin’ ;]

Proszę czekać…