Oficjalny plakat Strażników!

Warner Bros. opublikowało oficjalny plakat do jednej z największych produkcji przyszłego roku – Strażników

Tuż po pojawieniu się nowej zapowiedzi na rozdaniu Nagród Scream 2008 Warner Bros. zaprezentował nowy plakat do Strażników. Obraz w kinach tradycyjnych i IMAX zadebiutuje 6 marca przyszłego roku.

Strażnicy są filmową adaptacją komiksu Alana Moore’a w reżyseriiZacka Snydera. W filmie grają: Carla Gugino, Malin Akerman, Patrick Wilson, Billy Crudup, Jeffrey Dean Morgan, Jackie Earle Haley, Jackie Earle Haley, Matt Frewer, Matthew Goode. Wspólnymi siłami scenariusz napisali David Hayter i Alex Tse. Muzykę stworzy znany już z 300, Tyler Bates.

Watchmen - StrażnicyWatchmen - Strażnicy

Przy okazji pojawienia się plakatu oficjalnie potwierdzono, że MPAA przyznało produkcji kategorię R (przemoc, przekleństwa, sceny gwałtu, nagość). W Polsce film prawdopodobnie będzie można obejrzeć od 15 roku życia.

Akcja filmu osadzona jest w alternatywnej Ameryce roku 1985, kiedy to przebrani w kostiumy super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a „Zegar Sądu Ostatecznego” – wyznaczający poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim – stale pokazuje pięć minut do północy. Po śmierci jednego z byłych kolegów, członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach postanawia ujawnić intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super bohaterów. Łącząc siły ze swoim byłym legionem – rozwydrzoną grupą emerytowanych super bohaterów, z których tylko jeden posiada prawdziwą moc – Rorschach wpada na trop zakrojonego na szeroką skalę spisku, który ma związek z przeszłością i może mieć katastrofalne skutki na przyszłość. Misją Strażników jest czuwanie nad ludzkością… ale kto czuwa nad nimi?


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>