Terminator: Ocalenie - koniec zdjęć 0

Zakończyły się zdjęcia do czwartej części kultowej serii. McG opowiada parę ciekawych rzeczy o produkcji

Teraz gdy zdjęcia dobiegły końca, czas na etap postprodukcji. Reżyser, McG opublikował nowego bloga na stronie filmu. Najważniejsze rzeczy, które w nim czytamy to:

Terminator: OcalenieTerminator: Ocalenie

  • Christian Bale i Sam Worthington widzieli pierwszą wersję filmu i wydaje się, że byli zadowoleni z kierunku w jakim film idzie.
  • Skupiamy się na historii i postaciach, ale fajnie jest wkroczyć w świat efektów specjalnych.
  • Chcemy, by metal maszyn był brudny, ciężki i idealnie realistyczny – dlatego praktycznie tyle zbudowaliśmy ze Stanem Winstonem.
  • O produkcji rewolucyjnych efektów specjalnych, jaki byliśmy świadkami w Terminator 2: Jest jedna rewolucyjna sekwencja, którą próbujemy zrobić, a której nigdy wcześniej nikt nie nakręcił. Nie chcę jeszcze o tym mówić, bo jeszcze nam się nie udało….
  • Montażysta Terminatora 2, Conrad Buff tnie film: To fajne, że ma taką wiarę w ten film. Traktuję bardzo poważnie jego opinie, jest dla mnie codziennym testem, by wiedzieć, co jest warte filmu o Terminatorze.
  • O historii: To historia o dwóch przeznaczeniach. Connor jest częścią ruchu oporu rozsianego po globie. Film to coś więcej niż Los Angeles. Pokazuje globalny kryzys człowieka, ludzkości przeciw maszynom.
Premiera już 22 maja 2009 roku.
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Ronaldinho

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że "T4" będzie co najmniej dobry, lepszy od "T3" i minimalnie ustępujący filmom Jamesa Camerona. Jeśli tak jesteście zaniepokojeni twórcami "Aniołków Charliego", to popatrzcie na te dwa filmy z innej strony – technicznej, która wypada znakomicie, a że filmy McG potrafi robić udowodnił choćby pięknym dziełem "We Are Marshall". Darzę ten film wielkim zaufaniem, oczekuje mrocznego apokaliptycznego klimatu i ogólnie dobrych wrażeń :)

Do filmów Camerona będzie mu nieco brakowało przede wszystkim ze względu na brak obecności Arnolda Schwarzeneggera w tej produkcji.

W kwestii reżysera ciężko się wypowiadać bowiem nie jestem fanem Aniołków Charliego ale już "We Are Marshall" mi się podobał. Zobaczymy co z tego wyniknie. I najważniejsze to w jakiej kategorii wiekowej będą chcieli pokazać.

McG mówił, że nie kręcą pod żadną konkretną kategorię, co dostanie czy PG-13 czy R tak będzie wyświetlany, ma nie być żadnych cięć pod niższą kategorię. Podejrzewam, że dostanie PG-13, jeżeli nie będzie wulgaryzmów, a dla samej przemocy typu rozstrzeliwanie robota i krwi nie będzie R.

Darth_Artur

Fanem terminatora nie jestem (i szczerze… nie wiem czym się tak podniecacie:-p) ale filmów SF nigdy za wiele. Byle by był jakoś schludnie zrobiony. Interesujące jest to zdanie: "Pokazuje globalny kryzys człowieka, ludzkości przeciw maszynom." ciekawe czy to tylko takie gadanie, czy faktycznie będzie to jakoś szerzej pokazane.

Quagmire

Muszę przyznać, że całkiem zapomniałem o obecności Haggisa i Nolana w tym projekcie, zdecydowanie zapisuje to na plus :) Z drugiej strony McG może nas zaskoczyć, w końcu pierwszym filmem Camerona jak dobrze pamiętam też nie było arcydzieło, tylko Pirania 2 :D

Adam_Siennica

Myślę, że osoby scenarzystów – Paul Haggis (Casino Royale) i ostatni, finalny scenarzysty Jonathan Nolan (Mroczny Rycerz) dają dużo spokoju, że ten film może dorównać poziomowi pierwszym dwóm terminatorom. Na to liczę, w innym wypadku, skreśliłbym jakiekolwiek nadzieje :)

A co do McG, to że nie miał na końcie dobrych filmów (Aniołki raczej miały takie być i to już kwestia gustu;p) nie oznacza, że nie odnajdzie się w tym świecie SF :)

Ja jestem pełen nadziei :D

Quagmire

Trzy kobiety nie pozwalają mi być spokojnym o ten film-aniołki charliego :) niech McG zrobi film przynajmniej na poziomie Terminatora 3, o poziomie filmów Camerona nawet nie marzę

Proszę czekać…