"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

W Stanach króluje muzyka 0

Ciekawe wyniki piątkowego Box Office ze Stanów Zjednoczonych świadczą niepodważalnie, iż widzowie kochają sequele.

Nie odbyło się bez zaskoczenia w wyniku piątkowego Box Office. Tak jak wszyscy się spodziewali nowość High School Musical 3: Ostatnia Klasa zarobiła najwięcej, bo aż 16,9 mln $. Dzięki temu spokojnie ma już zapewnione pierwsze miejsce w cały weekend. Ostateczny wynik może oscylować w około 50 mln $, bowiem sobota i niedziela to w Stanach tradycyjnie lepszy weekend dla rodzinnych produkcji.

Dużym zaskoczeniem był bardzo dobry wynik Piły 5. Kolejna już część zarobiła w dzień swojego debiutu 14,1 mln $. Mimo, iż można spodziewać się spadków w sobotę i niedzielę. Jednak ostateczny wynik powinien był bardzo dobry.

W cieniu chwały, najnowsza produkcja z Colinem Farrellem oraz Edwardem Nortonem wyjątkowo słabo sobie poradziła. Nie uda mu się znaleźć się na podium, choć czwarte miejsce ostatecznie powinna zająć.

Kadr z filmu High School Musical 3: Ostatnia klasa 2008Kadr z filmu High School Musical 3: Ostatnia klasa 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Quagmire 2008-10-26

Postawa Piły 5 jest kompletnie zaskakująca w kontekście wyników 4 części. Wynik HSM3 był do przewidzenia, jego budżet to zaledwie 11-13 mln$ (box office mojo, imdb) więc będzie to jeden z największych sukcesów kasowych tego roku…

Proszę czekać…