Legend of the Seeker 0

Pojawiła się 10 minutowa zapowiedź wysokobudżetowego serialu fantasy Sama Raimiego na podstawie książek Terry’ego Goodkinda

Serial Legend of the Seeker powstał w oparciu o sagę Terry’ego Goodkinda pod tytułemMiecz Prawdy”.

Legend of the SeekerLegend of the Seeker

Horner zagra leśniczego, Richarda Cyphera, który przemienia się w przywódcę magów i wraz z tajemniczą kobietą, nazywaną Kahlan (Regan) pragnie powstrzymać złowieszczego, żądnego krwi tyrana.

Disney-ABC Domestic Television i ABC Studios zaplanowali 22 jednogodzinne odcinki, raz w tygodniu.

Producentami wykonawczymi są Raimi wraz z Robertem Tapertem, Joshuą Donenem, Neden Nalle i Johnem Shibanem. Główne role grają Craig Horner (Na wysokiej fali) i Bridget Regan. Zobaczymy także Bruce’a Spence w roli Zeddicus Zu’l Zorander, Jay Laga'aia (znany z nowej trylogii Gwiezdnych Wojen, gdzie miał małą rolę kapitana Typho), a główny czarny charakter będzie zagrany przez Craiga Parkera.

Sam reżyser prawdopodobnie wyreżyseruje parę odcinków.

Fani kultowej prozy Goodkinda, zastanawiali się, jak wyjdzie pierwsza ekranizacja. Przede wszystkim targały nimi obawy, ponieważ w książce mamy do czynienia z poważną dawką przemocy oraz scenami miłosnymi, a znając amerykańską telewizję, trzeba takie rzeczy odrobinę spłycić, aby można było puścić serial o ludzkiej porze.

Ostatnio w wywiadzie, Rob Tapert i Sam Raimi odpowiadali na pytania, dotyczące wierności książce. Według nich, chcą być wierni jak najbardziej to jest możliwe, biorąc poszczególne części książki i tworząc z tego pojedyńcze odcinki. Fabularnie nie powinno być znacznej różnicy, ale wiadomo, że w każdej ekranizacji są mniejsze, bądź większe zmiany w stosunku do pierwowzoru i widz musi się z tym liczyć. Nawet Władca Pierścieni miał tego co nie miara. Warto dodać, że obaj panowie stworzyli kultowe seriale Xena oraz Hercules, które w latach 90-tych święciły triumfy w telewizjach całego świata, w tym w Polsce. Tam też po raz pierwszy kręcono w Nowej Zelandi, na długo przed tym, jak zawitał tam Peter Jackson. Raimi i Tapert stwierdzili jako pierwsi, że te krajobrazy świetnie nadawały się do gatunku fantasy i mieli 100% rację. Tworzyło to specyficzny klimat, pewien rozmach i uczucie, jakbyśmy byli w zupełnie innym świecie. Twórcy udowodnili, że potrafią czuć klimat i myślę, że tego należy się spodziewać po najnowszym ich dziele – dobrego klimatu fantasy.

Podsumowując, patrząc na zwiastun i czytając informacje o serialu można mieć tylko jeden wniosek – Władca Pierścieni z mniejszym budżetem w wersji telewizyjnej. Wygląda na bardzo klimatyczne oraz, według informacji fanów prozy, wierne książce.

Zatem będziemy mieli bohaterów, magię i fantastyczne stworzenia. Przygodę, walki, bitwy i klimat, który powinien przypaść do gustu każdemu fanowi fantasy.

Premiera w Stanach Zjednoczonych już 1 listopada.

W klipie mamy parę pierwszych minut z pierwszego odcinka oraz krótki teaser na samym końcu. Serdecznie zapraszam do oglądania! Ponadto zapraszam do obejrzenia reszty materiału filmowego.

10 MINUTOWY TRAILER:

SPOT TELEWIZYJNY POSTACI ZEDDA:

SPOT TELEWIZYJNY POSTACI KAHLAN:

SPOT TELEWIZYJNY POSTACI RICHARDA:

JAK KRĘCILI SERIAL:

Z PLANU:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Darth_Artur

Wysoko poziom to jest dokładnie to określenie które najbardziej NIE pasuje do tego serialu:p No już tak płytkiego serialu dawno nie widziałem, ale idealnie nadaje się na jakieś posiedzenie przy piwku ze znajomymi bo niesamowita beka z niego jest. I chyba dlatego będę go dalej oglądał:-D Przy 3 odcinku tak się uśmiałem, że aż mi się humor poprawił.

Adam_Siennica

Sorki, ale w czasie, gdy oba seriale rozpoczynały swoją emisję (1993 rok Hercules, o ile dobrze pamiętam, parę lat później Xena) były na bardzo wysokim wówczas poziomie, nie spotykamy w telewizji na całym świecie, dlatego też seriale stały się kultowym hitem.

Po prostu pójdą z duchem czasu i zaserwują coś na bardzo wysokim poziomie :P

Kamil_Szolc

Wiąże z tą produkcją duże nadzieje. Trzymam kciuki za to by producenci nie zaserwowali nam czegoś na poziomie Xeny czy Herculesa :P

Proszę czekać…