"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

W Azji królują piraci 0

Sukces wielokrotnie przekładanej premiery filmu Queens of Langkasuka zadziwiła specjalistów kina Tajlandzkiego.

Piracka epopeja pt. Queens of Langkasuka zdobyła tytuł najbardziej dochodowej produkcji tego weekendu w Tajlandii. Obraz wyświetlano od czwartku i do niedzieli udało mu się zarobić 12 mln bahtów (około 1,17 mln $). Jeśli nadal będzie utrzymywały się tak dobre wyniki sprzedaży biletów, cała produkcja ma szanse stać się jedną z najbardziej dochodowych w historii całej kinematografii Tajlandzkiej.

Queens of Langkasuka to obraz wyprodukowany przez Sahamongkol Film. Jest to zarazem najdroższa produkcja w dziejach tamtejszego kina. Produkcja rozpoczęła się już w 2006 jednak pod wpływem różnych problemów obraz pokazano dystrybutorom na festiwalu w Cannes.
Fabuła filmu opowiada o próbach zdobycia potężnego działa, strzegącego krainy Langkasuka, przez koalicję sąsiednich królestw oraz piratów. Ojczyzny będą zmuszone bronić trzy piękne księżniczki, które nie cofną się przed niczym, nawet poświęceniem własnego życia.
Queens of Langkasuka wyreżyserował Nonzee Nimibutr a w rolach głównych wystąpiły gwiazdy Tajlandzkiego kina: Sorapong Chatree, Winai Kraibutr oraz Ananda Everingham.

Plakat do filmu Queens of Langkasuka 2008Plakat do filmu Queens of Langkasuka 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Marcin_Moszyk

Czekam na ten film ;)

Proszę czekać…