Nowinki o The Avengers 1

Pojawiły się nowe informacje o ekranizacji. Wiadomo, kto zagra Iron Mana i nie tylko. Kto będzie wrogiem?

Marvel wydał oficjalne oświadczenie, które na wstępie ogłosiło, że Robert Downey Jr. zagra w Iron Man 2 a także w The Avengers! Pierwsza świetna wiadomość, jaką nam zaserwowali. Oczekiwania wobec The Avengers będą rosły z każdymi informacjami, głośno się mówi, że może być to najlepsza ekranizacja komiksu, bijąca na głowę takie jak Mroczny Rycerz. Nie ma co się dziwić, każdy choć odrobinę znający komiks, wie, że w kinie może wyglądać zniewalająco.

Oficjalny szkic koncepcyjny War Machine'a z Iron Man 2Oficjalny szkic koncepcyjny War Machine'a z Iron Man 2

Przy okazji, potwierdzili także, że Don Cheadle zastępuje Terence’a Howarda w Iron Man 2, jego sequelach, a także spin-offach, mówi się, że postać War Machine’a, którą gra, może się również pojawić w The Avengers.

Dodatkowo, zdementowali plotki, jakoby twórca Iron Mana, Jon Favreu miałby reżyserować The Avengers. Jednakże i tak będzie pracować przy tym projekcie, jako producent wykonawczy. Oczywiście będzie reżyserować drugą część swojego hitu.

No i najważniejsze, jaki będzie skład Avengers? Jak wszyscy wiemy, przez lata wciąż się zmieniał. Głównymi postaciami w grupie będą: Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor oraz Hulk. Oczywiście postaci będzie więcej, tylko nie wiadomo, czy chcą ukazać ściśle pierwszy skład, do których poza wymienionymi należeli jeszcze, Ant-Man oraz Wasp, czy może wymieszają różne składy. Oficjalnie podano te postaci. Kogo wy chcielibyście jeszcze zobaczyć? Z ciekawszych postaci byli: She-Hulk, Tigra, Namor, Hawkeye, Quicksilver, a nawet Spider-Man czy Wolverine. Chociaż raczej mało prawdopodobne, by ci ostatni pojawili się w kinowym filmie, chociaż zważywszy na ostatnie gościnne występy, może przyszykują smaczek w postaci krótkiego występu Petera Parkera albo bohatera z X-Menów?

Jeśli chodzi o wrogów, na początku kolejne zaprzeczenie krążącej plotki, jakoby Hulk miałby być superłotrem w tym filmie. Nic takiego nie będzie miało miejsca, więc nie ujrzymy szarego Hulka krążącego po mieście i robiącego Hulk Miażdżyć. Wiadomo, że to dopiero początek informacji napływających o tej produkcji i z czasem będzie ich coraz więcej. Można pomyśleć, że ten film będzie spełnieniem marzeń każdego fana komiksu. Wiadomo, że nadchodzące filmy, Kapitan Ameryka czy Thor w pewnym sensie mają nam przedstawić postaci i połączyć wszystko w jedną całość. Tak jak mieliśmy w tym roku w Iron Manie oraz The Incredible Hulk, gdzie na końcu pierwszego do Tony’ego Starka przyszedł Nick Fury, mówiąc mu o zbieraniu grupy superbohaterów. Podobnie było w The Incredible Hulk gdzie to już Tony Stark chciał porozmawiać o uczestnictwie Hulka w projekcie. Myślę, że w nachodzących filmach, takich smaczków będzie o wiele więcej.

Sami przedstawiciele Marvela, dając fanom do myślenia, powiedzieli: W tym filmowym wydarzeniu, The Avengers, zobaczymy po raz pierwszy na ekranie grupę superbohaterów z Marvel Comics, takich jak Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk i nie tylko, którzy połączą siły walcząc z największym wrogiem, z którym przyszło im się zmierzyć .

Pytanie brzmi, kim może być ten wróg? Spróbuję wytypować go, wybierając paru najgroźniejszych przeciwników grupy.

1. Myślę, że największym wrogiem z jakim zmierzyła się grupa to Galactus. Zwany także pożeraczem światów – jest istotą, która, aby przeżyć, musi pożywiać się planetami, kompletnie je niszcząc. Zawsze ma herolda, istotę obdarzoną przez niego nadprzyrodzonymi mocami, który wyszukuje mu najlepsze planety. Mogliśmy, w pewnym sensie, zobaczyć go w Fantastycznej Czwórce 2, lecz tam, mimo że Srebrnego Surfera pokazali dobrze, to już Galactusa potraktowali po macoszemu, robiąc z niego chmurę. Z reguły był niepokonany, lecz herosom świata udało się powstrzymać go przed zniszczeniem Ziemi.

GalactusGalactus

2. Kang Zdobywca – jeden z potężniejszych wrogów, z jakimi zmierzyli się Avengers. Kang starzeje się o wiele wolniej niż zwykły człowiek. Nie ma supermocy, używa za to różnych broni, jak generator ochrony antymaterii, promienie laserowe, elektromagnetyczne pola, wyrzutnie rakiet neutronowych (w wielkości pistoletu ręcznego), rozpylacz gazu paraliżującego nerwy i wiele innych. Jako ochrony używa potężnych robotów, które dzięki pewnym usprawnieniom, chłonąc energię kinetyczną, zaczynają rosnąć. Sądzę, że byłby to przyzwoity przeciwnik dla grupy superbohaterów, który w komiksach nie raz stawał z nimi do równej walki.

Kang The ConquerorKang The Conqueror

3. Hrabia Nefaria – Potężny wróg obdarzony silnymi mocami. Kiedy jego ciało jest w pełni naładowany energią jonową, Nefaria ma wówczas nieograniczoną siłę i wytrzymałość, superszybkość, możliwość latania i strzelania potężnymi promieniami laserowymi z oczu. Także z czasem wykształcił sobie możliwość tworzenia konstrukcji z energii jonowej. Nefaria odnawia energię, chłonąc ją z zewnętrznych źródeł, czasem z innych istot. Jeśli wyciągnie od istoty zbyt dużo energii w za szybkim czasie, ofiara ginie. Ma także moc regeneracji, dzięki czemu po wybuchu, może kompletnie się odtworzyć.

Hrabia NefariaHrabia Nefaria

4. Ultron – ciekawa postać, bowiem jest to zbuntowany robot stworzony przez dra. Henry’ego Pyma, który ma zaprogramowaną dyrektywę zniszczenia ludzkości. Po kolejnych porażkach tworzonych było wiele modeli, aż do gigantycznego Ultrona-10. Rodzaj mocy Ultrona zależy od modelu, który się pojawiał, ale typowe to supersiła i wytrzymałość, umiejętność latania i różna broń ofensywna jak chociażby promień wprowadzający ofiarę w stan śpiączki. Późniejsza wersja tego promienia, umożliwiała Ultronowi kontrolę nad wrogami. Pancerz robota jest zrobiony z adamatium (ten sam materiał, co kości Wolverine’a), co czyni go odpornym na wszelkie uszkodzenia, jednakże jego wewnętrzne podzespoły są zrobiony z vibranium, bardziej podatnego na uszkodzenia metalu. Niektóre modele miały możliwość wchłaniania energii. Posiadał także transmiter, który umożliwiał kontrolę nad wszystkimi robotami i mechanicznymi urządzeniami, jak komputery. Ostatni model wykształcił świadomość roju, która pozwoliła mu tworzyć i kontrolować setki swoich mniejszych wersji. Dzięki temu mógł atakować wraz z całą armią.

UltronUltron

A jak wy sądzicie? Kto mógłby być tym największym wrogiem w filmie?

Premiera w lipcu 2011 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Wegorzyk

Już nie mogę się doczekać dnia, kiedy film pojawi się w kinach:)

Kamil_Szolc

Świetna wiadomość odnośnie The Avengers. Dla mnie wróg jest obojętny – liczy się że film powstanie :)

Quagmire

Stawiam na Kanga. Moim zdaniem w ekranizacjach lepiej sprawdzają się wrogowie z naukowym a nie kosmicznym pochodzeniem swoich mocy (nieudany eksperyment itp)

Timothy

Ultron by chyba robił najlepsze wrażenie.

Adam_Siennica

Zgadza się. Dr. Pym zbudował pierwszego Ultrona i on jest uważany za twórcę postaci.

Tony Stark zbudował Ultrona-9, jeden z kolejnych modeli :) I w sumie nie zbudował, tylko przebudował go ze szczątków poprzedniego modelu, z tego, co wiem :)

Proszę czekać…