"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Mark Millar's o Supermanie 0

Twórca komiksowy Mark Millar poinformował, iż zamierza stworzyć nową sagę o Supermanie. Ma być jak Ojciec Chrzestny.

Mark Millar’s poinformował, iż zamierza przystąpić do realizacji epickiej opowieści o przygodach Supermana. Podjął taką decyzję po sukcesie Mrocznego Rycerza, który uzmysłowił producentom filmów, iż ekranizacje komiksów mogą być dochodowe i niekoniecznie ogłupiające.
Na razie całość pozostaje jedynie w umyśle autora, ale wiemy, iż ma to być coś na kształt 8 godzinnej sagi podzielonej na trzy filmy. To ma być jak opowieść o Michaelu Corleone w Ojcu Chrzestnym. Opowieść o całości historii tego bohatera, od początku do końca poinformował Millar.

Millar chciałby rozpocząć współpracę z jakimś znanym reżyserem i producentem i przedyskutować z nimi plany dotyczące tej komiksowej postaci. Całość miałaby nosić nazwę Magnum Opus of Superman stories. Wszystko zostałoby podzielone na trzy filmy, z których każdy miałby premierę w rocznych odstępach czasowych.

Twórca powiedział, iż chciałby, aby pierwszy film rozpoczynał się jeszcze na Kryptonie (opowiadając jak wogóle doszło do tego, że Clark Kent trafił na ziemię) i aby kończył się w momencie, kiedy sam zostanie na planecie Ziemia. Marzeniem jego jest, aby wszyscy fani tej postaci z zapartym tchem śledzili każdy kolejny film. Byłby to największy hołd, jaki możnaby oddać tej niezwykłej postaci.

SupermanSuperman

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
piwo_war 2008-10-30

Interesujące… :D całą historię Supermana zawrzeć w 3 filmach :D jakoś postać supermana nigdy mnie nie ciągnęła, ale ciekaw jestem tego projektu gdyby powstał :)

Proszę czekać…