Mark Millar's o Supermanie

Twórca komiksowy Mark Millar poinformował, iż zamierza stworzyć nową sagę o Supermanie. Ma być jak Ojciec Chrzestny.

Mark Millar’s poinformował, iż zamierza przystąpić do realizacji epickiej opowieści o przygodach Supermana. Podjął taką decyzję po sukcesie Mrocznego Rycerza, który uzmysłowił producentom filmów, iż ekranizacje komiksów mogą być dochodowe i niekoniecznie ogłupiające.
Na razie całość pozostaje jedynie w umyśle autora, ale wiemy, iż ma to być coś na kształt 8 godzinnej sagi podzielonej na trzy filmy. To ma być jak opowieść o Michaelu Corleone w Ojcu Chrzestnym. Opowieść o całości historii tego bohatera, od początku do końca poinformował Millar.

Millar chciałby rozpocząć współpracę z jakimś znanym reżyserem i producentem i przedyskutować z nimi plany dotyczące tej komiksowej postaci. Całość miałaby nosić nazwę Magnum Opus of Superman stories. Wszystko zostałoby podzielone na trzy filmy, z których każdy miałby premierę w rocznych odstępach czasowych.

Twórca powiedział, iż chciałby, aby pierwszy film rozpoczynał się jeszcze na Kryptonie (opowiadając jak wogóle doszło do tego, że Clark Kent trafił na ziemię) i aby kończył się w momencie, kiedy sam zostanie na planecie Ziemia. Marzeniem jego jest, aby wszyscy fani tej postaci z zapartym tchem śledzili każdy kolejny film. Byłby to największy hołd, jaki możnaby oddać tej niezwykłej postaci.

SupermanSuperman


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux