Say hello to my little friend ;>

Zapowiedź Aniołów i Demonów 0

W sieci pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź Aniołów i Demonów, ekranizacji książki Dana Browna

Jako pierwsi w Polsce mamy oficjalną zapowiedź do ekranizacji kolejnej po Kodzie da Vinci książki Dan Browna , Anioły i Demony . Tak jak poprzednią część, obraz reżyseruje Ron Howard , który wcześniej stworzył takie filmy jak Apollo 13, Piękny umysł czy Willow. Scenariusz napisał równie ceniony Akiva Goldsman , autor scenariuszy do filmów Zagubieni w kosmosie, Piękny umysł, Człowiek ringu, Kod da Vinci, i Jestem legendą. W roli głównej ponownie zobaczymy Toma Hanksa . Partnerować mu będą Ayelet Zurer, Ewan McGregor i Stellan Skarsg?rd.

Anioły i Demony 2009Anioły i Demony 2009

Brown w 'Aniołach i demonach' zawiera wiele kontrowersyjnych teorii; jedna z nich głosi, że Iluminaci działali już w XVI wieku, a ich przywódcą miał być sam Galileo Galiei. Iluminaci mieli prowadzić rekrutację nowych członków w tajemnicy przed Kościołem, za pośrednictwem Diagramma della Verita – dzieła Galileusza, rzekomo wydanego w czasie jego pobytu w areszcie. Po odnalezieniu w niej wskazówki wkraczało się na tzw. ścieżkę oświecenia, która była usytuowana w Rzymie – kolejne jej etapy zwane były Ołtarzami nauki i były poświęcone jednemu z czterech żywiołów – ostatni, piąty etap, miał znajdować się w Zamku Świętego Anioła, który połączony jest z Watykanem tajnym korytarzem Pasetto.

Powieść odniosła olbrzymi sukces i przyczyniła się znacznie do wzrostu napływu turystów do Rzymu, chcących odwiedzić wymienione w niej kościoły. Książka nie przedstawia Kościoła w tak niekorzystnym świetle jak Kod Leonarda da Vinci, a właściwie w ogóle tego nie robi, toteż bojkotowano dopiero kolejną książkę. Mimo to Watykan nie zgodził się, by ekipa kręcąca ekranizację Aniołów filmowała na terenie tego państwa – oficjalnie dlatego, że nie chciano, by ktoś kojarzył Państwo Kościelne z serią brutalnych morderstw.

Anioły i Demony 2009Anioły i Demony 2009

Akcja rozgywa się kilka lat przed Kodem da Vinci. Robert Langdon, wykładowca na Harvardzie, znawca symboli, zostaje pilnie wezwany do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych. Jego zadaniem jest zidentyfikowanie zagadkowego wzoru wypalonego na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów – potężnej, aczkolwiek nieistniejącej od 400 lat organizacji walczącej z Kościołem, do której należały najświetniejsze umysły Europy, jak choćby Galileusz. Jak się okazuje, iluminaci przetrwali w ukryciu do czasów współczesnych i panują straszliwą wendettę – wysadzenie Watykanu przy użyciu antymaterii wykradzionej z genewskiego laboratorium. Langdon i Vittoria Vetra, córka zamordowanego fizyka, mają zaledwie dobę, by odnaleźć utajnioną od XVI wieku siedzibę iluminatów i zapobiec niewyobrażalnej tragedii.

Premiera Polska i Amerykańska odbędzie się 15 maja przyszłego roku.Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi!

Wersja z polskimi napisami:

/Wikipedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

kill

"Polska" wersja bez obrazu jest ;p

Michal_Dajer

Mnie najbardziej cieszy, że wreszcie jest normalna fryzura Hanksa a nie z długimi włosami.

Osobiście trailer uważam za ciekawy ale jakoś wybitnie do tej postaci nie pasuje mi Tom Hanks.

Co do samego filmu to mam nadzieje, że będzie o wiele lepszy niż Kod. Bo dla mnie ten poprzedni to ogromna porażka.

Adam_Siennica

Fajny trailer, klimat ma dobry.

Może będzie spoko film :)

Proszę czekać…