Red Cliff Part I wciąż hitem 0

Pierwsza część epickiego superprodukcji Johna Woo miała premierę w Japonii, gdzie pobiła wszelkie rekordy

Red Cliff Part I miał premierę w miniony trzydniowy weeekend w Japonii.

Red CliffRed Cliff

Zarobił 9,73 miliona dolarów z 845060 biletów. Był puszczany na rekordowej liczbie 545 ekranów, co jest największą ilością w historii azjatyckiego filmu na japońskim rynku.

Producenci z Japonii, którzy częściowo finansowali film są bardzo zadowoleni, ponieważ duża cześć zarobków z kraju idzie do ich kieszeni.

Historia zaczyna się w roku pańskim 208, w ostatnich dniach panowania dynastii Han, przebiegły premier Cao Cao przekonuje Cesarza, że jedynym sposobem na zjednoczenie Chin jest wypowiedzenie wojny królestwu Xu z zachodu i królestwu Wu z południa. To rozpoczęła militarną kampanie na niespotykaną skalę, prowadzoną przez samego premiera. Bez nadziei na przetrwanie dwa królestwo zawiązały sojusz. Wiele bitew ma lądzie i wodzie doprowadzają do kulminacji, do słynnej Bitwy o Czerwony Klif. Podczas tej bitwy, w które brało udział miliony żołnierzy, spłonęło 2000 okrętów i historia Chin zmieniła się na zawsze.

Premiera Red Cliff Part II w Chinach odbędzie się 22 stycznia 2009 roku. W naszym kraju według dystrybutora Monolith w czerwcu przyszłego roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…