Morricone komponuje do Inglourious Basterds! 0

Legendarny kompozytor, Ennio Morricone stworzy muzykę do wojennego filmu w reżyserii Quentina Tarantino

Dziś, w dniu 80-tych urodzin kompozytora, to my dostajemy prezent. Ogłoszono oficjalnie, że legenda będzie komponować muzykę do najnowszego filmu Quentina Tarantino, Inglourious Basterds. Informacje ogłosiła wiarygodny włoski serwis IGN, który rozmawiał z kompozytorem.

Ennio MorriconeEnnio Morricone

Kto nie zna nazwiska Morricone, na pewno zna jego melodie, która od wielu lat towarzyszyły nam przy niesamowitych filmach. Największe dzieła Morricone można, by wymieniać godzinami, zatem zapraszam na stronę kompozytora, aby zapoznać się z filmografią.

Tarantino nigdy nie krył, że Morricone jest dla niego wybitnym twócą – mogliśmy usłyszeć niektóre jego prace w obu częściach Kill Billa. A sam Morricone odmówił zrobienia krótkich utworów do Pulp Fiction.

Sam maestro powiedział, Tym razem przyjąłem propozycję Tarantino.

Fabuła ma dotyczyć specjalnego okrutnego komanda mające za zadanie zabijania Niemców. Co ciekawe grupa ta składa się z samych żydów. Do końca jednak nie wiadomo, czego dotyczyć będzie fabuła, bowiem z każdym doniesieniem pojawiają się zupełnie nowe informacje.

Reżyser zdołał przekonać do swojego projektu takie gwiazdy, jak Brad Pitt, Eli Roth, Christoph Waltz, Diane Kruger i Til Schweiger.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

Wspaniała wiadomość.

Proszę czekać…