Say hello to my little friend ;>

Ostateczny zwiastun Strażników 0

Pojawiła się ostateczna zapowiedź ekranizacji komiksu Strażnicy w reżyserii genialnego Zacka Snydera!

Strażnicy to jeden z wielu głośno i donośnie reklamowanych hitów kinowych przyszłego roku. Z jednej strony mamy nazwisko Zacka Snydera, genialnego i pomysłowego twórcy 300, którego nazwisko w Hollywood zaczyna znaczyć coraz więcej. Z drugiej strony, za kampanią reklamową filmu stoją jego korzenie. Obraz jest adaptacją bardzo popularnego amerykańskiego komiksu, a dokładnie serii, której twórcami są Alan Moore, scenarzysta i Dave Gibbons, odpowiadający za komiksową kreskę. Z początku DC Comics, wydawca i właściciel praw do ekranizacji, wprowadził serię na pierwsze wody dzięki pewnemu miesięcznikowi, wydawanemu w latach 86-87. Wkrótce komiks zyskał tak szerokie grono fanów, że postanowiono wydać powieśćgraficzną, która zawierała wszystkie poprzednie wydania. Strażnicy uważani są za przełomowe wydarzenie w historii amerykańskiego komiksu. Seria traktowana jest jako rozliczenie z erą komiksowych superbohaterów, panującą w USA od lat 30. XX wieku.

Przypuszczam, że myślałem sobie – ‘To będzie dobry pomysł na komiks: popularny superbohater znaleziony martwy’ Wraz z rozwiązywaniem kolejnych tajemnic, wciągamy się coraz głębiej, poznajemy prawdziwe życie tego bohatera i odkrywamy różnorodność publicznych wizerunków superbohatera. – Alan Moore.

Co ciekawe wcześniej reżyserią filmu interesowały się takie sławy jak Darren Aronofsky czy Paul Greengrass. Pierwszy z nich pomysł porzucił z powodu prac nad Źródłem, a Paul pomimo wyrażonych chęci nie mógł filmu nakręcic z powodu decyzji dystrybutora. Paramount wstrzymał produkcję z powodu 120-milionowego budżetu.

[ZOBACZ W HD]

Akcja filmu osadzona jest w alternatywnej Ameryce roku 1985, kiedy to przebrani w kostiumy super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a Zegar Sądu Ostatecznego – wyznaczający poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim – stale pokazuje pięć minut do północy. Po śmierci jednego z byłych kolegów, członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach postanawia ujawnić intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super bohaterów. Łącząc siły ze swoim byłym legionem – rozwydrzoną grupą emerytowanych super bohaterów, z których tylko jeden posiada prawdziwą moc – Rorschach wpada na trop zakrojonego na szeroką skalę spisku, który ma związek z przeszłością i może mieć katastrofalne skutki na przyszłość. Misją Strażników jest czuwanie nad ludzkością… ale kto czuwa nad nimi?

Obsada głównych postacji prezentuje się następująco:

Wspólnymi siłami scenariusz napisali David Hayter i Alex Tse. Muzykę stworzy znany już z 300, Tyler Bates. Amerykańskie MPAA przyznało produkcji kategorię R (przemoc, przekleństwa, sceny gwałtu, nagość). W Polsce film prawdopodobnie będzie można obejrzeć od 15 roku życia.

Obraz w kinach tradycyjnych i IMAX zadebiutuje 6 marca przyszłego roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

Fenomenalny zwiastun. Zawsze jeżeli możliwość jest w HD oglądać, to w tej rozdzielczości oglądam :)

Filip_Borkowski

ta 18:55 to lekka ściema, w rzeczywistości news został opublikowany o godzinie 2:10 ;]

To trzeba zobaczyć koniecznie w HD – http://fdb.pl/f57581/zwiastuny/odtwarzaj/6523

Proszę czekać…