"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Moore kontra ekonomia 0

Najbardziej kontrowersyjny dokumentalista Ameryki znalazł sobie nowy temat. Tym razem będzie to ekonomia.

Jak donosi prasa Michael Moore, najbardziej kontrowersyjny dokumentalista Ameryki postanowił przerobić swój najnowszy dokument. Obraz niemający jeszcze tytułu początkowo miał opowiadać o problematyce związanej z polityką zagraniczną USA. Teraz zaś przy okazji kryzysu gospodarczego postanowił wziąć pod lupę amerykańską gospodarkę. Jak twierdzi osoba z bliskiego otoczenia reżysera dokumentalista postanowił sprawdzić jak to się dzieje, że wielkie firmy potrafiły wydawać kilkaset milionów dolarów dla swoich szefów a nie odkryły w porę oznak kryzysu. W filmie pojawić się ma również wątek polityczny.

Najnowszy dokument Moore'a będzie dystrybuowany przez Paramount Vantage i studio Overture. Producenci wyrażają nadzieje, iż film będący w stylu schyłku pewnego imperium stanie się kasowym przebojem na miarę Fahrenheit 9.11.

Michael Moore to jeden z najbardziej kontrowersyjnych dokumentalistów Ameryki. Idzie zawsze pod prąd obecnych tendencji. Zadebiutował dokumentem Roger i ja a następnie powszechny szacunek wzbudził jego kontrowersyjne Zabawy z bronią (za które dostał Oscara). Od czasu Fahrenheit 9.11 zarzucano mu przeinaczanie faktów, ukrywanie pewnych wiadomości aby pasowały to ogólnej tezy. Jednak po nakręceniu Chorować w USA ponownie stał się szanowany.

Michael MooreMichael Moore

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Marta 2008-11-14

Tam ten pan jest bardzo ceniony? A to dobre.

Marta 2008-11-13

"Michael Moore (…) Idzie zawsze pod prąd obecnych tendencji."
Co takiego?? O jakim "pod prad" jest mowa? Plynie ten czlowiek z pradem. Przeciez "obecne tendencje" sa prawie tak samo lewo-liberalne, jak sam Moore.
Nieprawda jest tez sugestia ze ten pan jest "powszechnie szanowany".
Jakie jest zrodlo tej aktualnosci?

Filip Borkowski Manna 2008-11-14

podejrzewam, że jakieś medium amerykańskie ;] tam ten pan jest bardzo ceniony.

Filip Borkowski 2008-11-13

Czyżby nasza redakcja była nieobiektywna :D

Adam Siennica 2008-11-13

Za co?

Kolejnym mega subiektywny film o Bushu w wykonaniu pana beztalencie numer 1 na świecie – ja podziękuję :-/

Filip Borkowski 2008-11-13

tylko nie TOOOOOOOOOOOOO!!!!

Dotarła do nas nieoficjalna (dlatego w komentarzu) fabuła:

Michael Moore nakręca kolejne pierdoły oczerniające Busha. Tym razem postanowił skrytykować go za kryzys ekonomiczny. Akcja zaczyna się w McDonaldzie, gdzie Bush wydaje całe pieniądze na powiększony zestaw McObamy.

Proszę czekać…