Say hello to my little friend ;>

Piękna Ziemia ludzkim okiem 0

Zapraszamy do najnowszego przeglądu zwiastunów z minionego tygodnia do nadchodzących premier.

EarthEarth

Earth – USA: 22.04.2009

Pierwszy film z nowej serii Disneynature, Earth opowiadany głosem Jamesa Earla Jonesa przedstawia nadzwyczajną historię trzech zwierzęcych rodzin i ich niesamowitą podróż po planecie, którą wszyscy nazywamy domem. Obraz jest kombinacją niecodziennych ujęć z życia najdzikszych i najbardziej nieuchwytnych stworzeń oraz niewyobrażalnej wielkości naszej planety. Reżyserzy Alastair Fothergill i Mark Linfield, twórcy Planet Earth ponownie połączyli siły by stworzyć epicką historię na duży ekran. Będzie to kolejne unikalne spojrzenie na piękno i odmienność naszej planety ukazane okiem ludzi, których to naprawdę fascynuję.

Inhabited IslandInhabited Island

Inhabited Island – Rosja: 30.04.2009

2114 rok. Ludzkość tworzy kosmiczną grupę nazywaną GSP – Grupa Swobodnego Poszukiwania. Teraz każdy ziemianin, otrzymawszy statek kosmiczny i zarejestrowawszy trasę swojego lotu, może udać się w kosmos. Tak też robi Maksym Kammerer, nie podejrzewając, że przyjdzie mu się rozbić na odległej planecie, dostać się do niewoli i stanąć do walki przeciwko wrogiemu światu.

AdoracjaAdoracja

Adoration (Adoracja – USA: 03.08.2008

Nauczycielka francuskiego w liceum (Arsinée Khanjian), zadaje swojej klasie ćwiczenie. Mają przetłumaczyć tekst oparty na prasowej historii o terroryście. Praca domowa głęboko wpływa na jednego z uczniów, Simona. W trakcie tłumaczenia Simon wyobraża sobie, że artykuł to historia jego własnej rodziny, a terrorystą staje się jego ojciec. Przy pomocy Internetu tworzy sobie nowe życie. Jego historia wywołuje silne reakcje na całym świecie.

Film zbudowany z elementów charakterystycznych dla twórczości Egoyana: to różnice między pozorem a rzeczywistością, subiektywna natura prawdy, rozszczepione, rozdrobnione struktury, wielość planów czasowych i punktów widzenia, pełne, złożone postaci i oddziaływanie rodziny. Reżyser od dawna interesuje się też pojęciem komunikacji, mediami oraz rolą technologii w naszym życiu i jej oddziaływaniem na budowanie własnej tożsamości.W Stanach w wersji limitowanej film pojawił się już w marcu, (premiera odbyła się na Festiwalu w Cannes) premiery w takich krajach jak Francja czy Argentyna zaplanowane są na wiosne przyszłego roku. Film pokazywano na tegorocznym WFF’ie.

Not Easily BrokenNot Easily Broken

Not Easily Broken – USA: 09.01.2009

Siła i wiara pewnego związku zostaje wystawiona na próbę, gdy kobieta zostaje ciężko ranna w samochodowym wypadku, a w mężczyźnie zakochuje się inna kobieta.

Lake CityLake City

Lake City – USA: 07.01.2009

Młody mężczyzna popada w kłopoty z miejscowym handlarzem narkotyków, ucieka w niewiadome wraz z małym chłopcem… ostatnim miejsce, do którego spodziewa się trafić okazuje się dom z jego młodzieńczych lat. Musi pogodzić się ze swoją matką po latach od rodzinnej tragedii, która ich podzieliła. Razem muszą zapomnieć o przeszłości i stawić czoła obecnym problemom.

GialloGiallo

Giallo

Gdy amerykańska modelka Celine zostaje porwana podczas ulicznego pokazu mody w Milanie przechodzi przez serię okropnych, upokarzających i bolesnych przeprwa. Jej siostra Linda zatrudnia inspektora Enzo Lavia, który ma odnaleźć Celine zanim spotka ją taki sam bolesny los, co inne piękne ofiary tego porywacza.

Let Them Chirp AwhileLet Them Chirp Awhile

Let Them Chirp Awhile – USA: 05.12.2008

Bobby jest borykającym z problemami scenarzystą zajmującym się kłopotliwym szczenianiem rasy Jack Russell, którego dostał w ramach umowy z pewną dziewczyną, z którą zamierza się przespać. Przez kilka miesięcy życia w Nowymjorku, Bobby zmaga się ze swoim przyjacielem Scottem, kobieciarzem oraz Hartem Carltonem, który ukradł jego scenariusz. Wszystko to dzieje się podczas, gdy Bobby traci kilka związków z kobietami przez własną głupotę.

Nothing But the TruthNothing But the Truth

Nothing But the Truth – USA: 09.01.2009

Kate Beckinsale gra reporterkę z Waszyngtonu, która pisze kontrowersyjny artykuł o rządowym skandalu, ujawniając przy tym nazwisko tajnego agenta CIA. Rządowy oskarżyciel dementuje jej informację. Kobieta podaje źródło uzyskiwanych informacji, jednak zostaje odrzucona i skazana na karę i odesłana do więzienia, gdzie będzie walczyć o swoje prawa.

Fired UpFired Up

Fired Up – USA: 2009

Shawn Colfax (Nicholas D'Agosto i Nick Brady (Eric Christian Olsen) gwiazdy szkolnej drużyny footballowej z liceum imienia Gerald R. Ford obawiają się kolejnych wakacji spędzonych na obozie footballowym. Nick przygotowuje plan dołączenia do szkolnych cheerleaderek, w ramach kibicowania im na ich letnim obozie. Shawn zakochuje się w pięknej Carly ( Sarah Roemer) liderce zespołu cheerleaderek, która na jego nieszczęście ma chłopaka. By zdobyć Carly, chłopcy muszą jej zaimponować nim skończą się zawody.

BrokenBroken

The Br?ken (The Broken – Anglia: 16.01.2009

Na zatłoczonej londyńskiej ulicy, Ginie wydaje się, że widzi samą siebie prowadzącą samochód. Zdumiona całym tym zajściem, postanawia śledzić tajemniczą kobietę, aż do jej mieszkania. Wydarzenia przybierają niesamowity bieg, zaczyna się robić coraz gorzej. Gina zaczyna odkrywać, że świat nie jest tak realny, jak jej się wydawało. Czekają ją wydarzenia gorsze, od najstraszliwszych koszmarów.

AdventurelandAdventureland

Adventureland – USA: 27.03.2009

Opowieść o chłopaku, który dopiero co ukończył Colleg. Znajduje pracę w pobliskim lunaparku, Adventureland. Na pierwszy rzut oka jest to najgorsza praca z możliwych, ale w zabawny sposób ma pokazać mu prawdziwe życie.

Pozostałe zwiastuny z minionego tygodnia, zaprezentowane w osobnych wiadomościach:

Yip Man
The Wrestler
Epoka Lodowcowa 3
Astro Boy
Koralina
Race to Witch Mountain
Star Trek

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

opatrznik

Na premiere Earth bede pierwszy w kolejce:))

Proszę czekać…