Weekend z filmem - przegląd 0

W ten gorący, lipcowy weekend możemy wybrać się do klimatyzowanych, chłodnych sal kinowych na: Gry weselne – komedię romantyczną opowiadającą o różnych odcieniach miłości i związanych z nią niespodziankach, Przysięgę – najdroższą chińską produkcję, która jest barwną opowieścią fantasy o bogach, generałach, niewolnikach i księżniczkach. W kinach zobaczymy również Wzgórza mają oczy – remake klasycznego horroru z 1978 r. z Emilie de Ravin (Zagubieni) w roli głównej, oraz polską komedię Dublerzy z Robertem Gonerą i Andrzejem Grabowskim. Zapraszam na cotygodniowy przegląd pozycji kinowych i telewizyjnych.

Gry weselne

Przewrotna, inteligentna komedia romantyczna opowiadająca o różnych odcieniach miłości i związanych z nią niespodziankach. ?Gry weselne? to historia panny młodej, która zakochuje się od pierwszego wejrzenia w dniu swojego ślubu… niestety, nie w przyszłym mężu. Rachel (Piper Perabo) stojąc przed ołtarzem, zdaje sobie sprawę, że w jednej chwili jej życie zostało wywrócone do góry nogami. Nagle musi zmienić swoje wyobrażenia o wyczekiwanym „i żyli długo i szczęśliwie”. A nawet nie zaczęła jeszcze miodowego miesiąca. Rachel pojawia się w kościele na swoim, zaplanowanym jako bajkowy, ślubie, jest poruszona perspektywą wyjścia za mąż za wieloletniego narzeczonego i przyjaciela, Hecka (Matthew Goode). Wtedy staje się coś niespodziewanego. Rachel spotyka się wzrokiem kogoś, w kim odnajduje pokrewną duszę, kto sprawia, że czuje się jakby uderzona piorunem. Ceremonia ślubna jest kontynuowana, ale dziewczyna wie, że nagle wszystko się zmieniło. Wszystko, co dotyczyło jej życia, znalazło się pod znakiem zapytania. Rachel i jej nowo poślubiony małżonek wchodzą na drogę, która będzie jednocześnie rozbrajająco zabawna, gorzko-słodka, a jednocześnie choć w części bliska każdemu, kto kiedykolwiek na dobre i na złe uległ czarowi miłości.

W rolach głównych wystąpili: Piper Perabo, Lena Headey i Mathew Goode.

czas trwania: 93 minuty

Gry weselneGry weselne

Przysięga

Mała dziewczynka Qingcheng przemierza usiane trupami pola bitwy w poszukiwaniu jedzenia. Niespodziewanie pojawia się przed nią Bogini, obiecująca wieczną urodę i uwielbienie ze strony mężczyzn, za cenę tego, że nigdy nie będzie mogła żyć z człowiekiem, którego pokocha. Qingcheng zgadza się, uznając tym samym, że takie będzie jej Przeznaczenie, którego nic nie będzie mogło go zmienić, chyba że czas popłynie wstecz, wiosną nastanie zima, a umarli zmartwychwstaną. Po latach, jako opływająca w luksusy Księżna, żałuje przysięgi złożonej Czarodziejce, ponieważ wszystkich wybrańców jej serca dotykały tragedie. Ponownie zakochana w mężczyźnie w Szkarłatnej Zbroi i Złotej Masce, który ratuje ją od niechybnej śmierci, zadręcza się myślą o nieuchronnym końcu szczęścia. Tymczasem Kunlun, niewolnik Wielkiego Generała, Pana Szkarłatnej Zbroi, szuka utraconych wspomnień rodziny i szlachetnego plemienia z Krainy Śniegu, z której został porwany jako dziecko. Niezwykły splot wydarzeń spowoduje, że losy Niewolnika i jego Pana połączy nie tylko Szkarłatna Zbroja, ale i miłość Księżnej oraz intryga okrutnego Wuhuana, Księcia Północy. Dokąd poprowadzi ich Przeznaczenie? Czy ich los jest już przypieczętowany przez Siłę Wyższą, czy też mogą jeszcze sami decydować o swoim życiu?

W rolach głównych wystąpili: Hiroyuki Sanada, Jang Dong-Kun i Cecilia Cheung.

czas trwania: 103 minuty

PrzysięgaPrzysięga

Wzgórza mają oczy

Z okazji rocznicy ślubu nieokrzesany policyjny detektyw z Cleveland „Big Bob” Carter (Ted Levine) zabiera swą gadatliwą żonę Ethel (nominowana do Oscara ® Kathleen Quinlan) i resztę rodziny na wyprawę do Kalifornii – w nadziei, że wspólna podróż pomoże naprawić nadszarpnięte więzi rodzinne. Nikt nie wyraża z tego powodu szczególnego entuzjazmu. Najstarsza córka, Lynn (Vinessa Shaw) martwi się o bezpieczeństwo swego małego dziecka, zaś jej mąż, niezbyt uprzejmy technokrata Doug (Aaron Stanford) obawia się kontaktów ze swym teściem. Nastoletnia Brenda (Emilie de Ravin) z żalem porzuciła swych przyjaciół dla rodzinnej wycieczki, zaś mały rozrabiaka Bobby (Dan Byrd) z odrazą myśli o obowiązku opiekowania się należącymi do rodziny dwoma alzackimi owczarkami, Beauty i Beast. Tym niemniej cały klan zapakował się do ukochanego wozu kempingowego Boba, Airstrem rocznik 88, i skierował się na zachód. A potem Big Bob musi pojechać objazdem. Nagle rodzina Carterów wjeżdża na bezludną przestrzeń pustyni, gdzie na przestrzeni wielu mil wszystko wydaje się martwe. Kiedy pojawiają się kłopoty z samochodem, wszyscy orientują się, że popadli w spore tarapaty, nie mogąc liczyć na niczyją pomoc, z coraz bardziej doskwierającym słońcem nad głowami. A kiedy przygotowują się do walki o przetrwanie na pustyni, pojawia się jeszcze gorsze zagrożenie. Carterowie zdają sobie sprawę, że wbrew pierwszym odczuciom wcale nie są tu sami. Wśród wzgórz otaczających pustynię ukrywa się jeszcze jedna grupa ocalałych: bezustannie głodny, żądny krwi klan mutantów – przerażające potomstwo grupy górników, zapomnianych tu w czasach, kiedy na pustyni przeprowadzano testy jądrowe, którego nic nie powstrzyma przed sięgnięciem po Carterów. W obliczu nadciągając ej dziczy Carterowie muszą się trzymać razem, jeśli chcą mieć choć nadzieję na ponowne ujrzenie cywilizowanego świata.

W rolach głównych wystąpili: Emilie de Ravin, Desmond Askew, Tom Bower i Ezra Buzzington.

czas trwania: 107 minut

Wzgórza mają oczyWzgórza mają oczy

Dublerzy

Dwaj Polacy spotykają się na prawdziwym sycylijskim weselu. Zetknął ich przypadek, bynajmniej nie są zaproszonymi gośćmi, a za chwilę okaże się, że są gośćmi co najmniej niepożądanymi. Pędem opuszczą więc przyjęcie, pozostawiając za sobą złamane serce, uszczerbek na honorze, swąd prochu i gorące pragnienie włoskiej vendetty. Po pół roku spotkają się jeszcze raz – już w Warszawie, też przypadkiem. I przypadek rzuci ich w sam środek piętrowej intrygi, wymyślonej dla wywołania wojny gangów. Wojny, która ma przynieść dominację włoskiej mafii z polskim rodowodem. Jest tylko jeden sposób, by wyjść cało z gangsterskich porachunków: zmienić tożsamość. Na przykład, zostać płatnym mordercą. Ale żeby tak od razu dostać kontrakt na samego siebie?

W rolach głównych wystąpili: Robert Gonera, Andrzej Grabowski i Zbigniew Zamachowski.

czas trwania: 118 minut

DublerzyDublerzy

PIĄTEK – 14 lipca

• Orzeł wylądował – TVP1 20.15 wojenny

• Doborowa jednostka – TVN7 20.10 komedia

Cobra – TVN 21.10 sensacyjny

• Zabić sędziego – TVP2 22.45 kryminał

• Śledztwo nad przepaścią – TVN 22.50

• Ostatni lot Amelii Earhart – TVN7 22.20 obyczajowy

• Bestia z mokradeł – POLSAT 23.00 horror

Guzikowcy – TVP KULTURA 20.10 komedia

• Hoa-Binh – ALE KINO 20.00 dramat wojenny

SOBOTA – 15 lipca

Zakazany owoc – TVP1 20.15 komedia romantyczna

Apollo 13 – TVN 21.35 dramat obyczajowy

Śmiertelny rejs – TVP1 22.25 horror

Zabawy w Pana Boga- POLSAT 23.00 dramat sensacyjny

• Viva Las gdzieś tam – TV4 23.10 komediodramat

Trudny powrót – TV4 20.00 dramat obyczajowy

Superman – TVN7 20.10 przygodowy

Asoka – TVP1 0.15 dramat kostiumowy

• Balanga – TVP2 0.25 dramat obyczajowy

Fitzcarraldo – TVP KULTURA 20.10 dramat obyczajowy

• Nic ich nie łączy – ALE KINO 20.00 komedia obyczajowa

Buffalo Soldiers – ALE KINO 22.05 komediodramat

NIEDZIELA – 16 lipca

Air America – TVN 20.05 sensacyjny

Żandarm się żeni – TVP1 13.40 komedia

• Cień pożądania – TVP1 20.15 dramat obyczajowy

Stary, gdzie moja bryka? – POLSAT 22.40 komedia

• Biała squaw – TVP2 12.20 western

Duch – TVN7 20.10 horror

Cwał – TVP KULTURA 20.10 komediodramat

• Monidło – TVP KULTURA 21.50 komedia

• Historia kina: Indie – ALE KINO 18.55 film dokumentalny

Maska diabła – ALE KINO 20.00 horror

Monsunowe wesele – ALE KINO 21.45 komediodramat

pozdrawiam

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

to na pewno najwiekszy hit na weekend :)

k4c5er

Dla mnie Apollo 13 i Stary, gdzie moja bryka reszta obojętnie :P

srebrny

w kinie to ostatnio cienko jakos
czekam do 21 wtedy Piraci 2 na pewnoe pojde do kina

majron

zakazany owoc, buffalo soldiers – w tv :)
dublerzy (moze) i gry weselne – w kinie :)

znowu premiery kinowe nie powalaja :)

srebrny

No ja do kina skocze na Dublerów a w TV tylko Stary Gdzie moja bryka na polsacie

Proszę czekać…