Mikołajkowy weekend 0

Zapraszamy do przeglądu najciekawszych premier kinowych obecnego weekendu. Weekend zdominowały produkcje Hollywoodzkie, ale nie zabrakło ciekawych filmów z innych krajów.

Mikołajkowy weekend jest trochę słabszy pod względem frekwencji. Mamy tylko 5 premier. Zapraszam do przeczytania krótkich opisów i analizy produkcji.

ZawodowcyZawodowcy

FIGHTER: KOCHAJ I WALCZ – Duński film o sztukach walki. Tak go można określić. W swoim czasie, gdy premierę miał na świecie, był bardzo chwalony. Wtedy też pojawiła się Chocolate z Tajlandi. Oba filmy łączyły postacie walczących kobiet. Wielu znawców chwaliło ciekawą choreografię Fightera (nie ma co się dziwić, robił ją sam Xian Gao z Przyczajonego Tygrysa, Ukrytego Smoka), przyzwoitą grę aktorą i nie tak płytką fabułę, jak to ma często miejsce w filmach tego gatunku. Mimo wszystko fabularnie jest to film schematyczny, ale na pewno miło się ogląda i warto zapoznać się z tym filmem.

ZAWODOWCY – Najnowszy film Jona Avneta, w którym możemy na ekranie zobaczyć Ala Pacino i Roberta de Niro. Mimo paru wpadek, są to wielkie postacie kina i na pewno mocny kryminał z nimi w rolach głównych jest interesującą pozycją. W odróżnieniu od Gorączki panowie tym razem są po jednej stronie barykady. Ciekawy, mocny kryminał, które warto obejrzeć. Klasykiem gatunku się nie stanie, ale jest to jedna z najbardziej interesujących pozycji tego weekendu.

KLUB WINX – TAJEMNICA ZAGINIONEGO KR?LESTWA – młodsza publiczność będzie oblegać ten film. Winx zdobył niesamowitą popularność u nastolatek i na pewno każda będzie chciał zobaczyć w kinie kolejne przygody ulubionych bohaterek. Inni widzowie raczej niech omijają ten obraz z daleka, nie jest to bowiem bajka w stylu dla wszystkich.

The RockerThe Rocker

ROCKER – jedyna komedia w zestawieniu. Robert Fish Fishman jest dawno zapomnianym, podstarzałym perkusistą, niegdyś sławnego zespołu Vesuvius. Pewnego dnia jego bratanek prosi go, aby zgodził się razem z jego zespołem wystąpić na szkolnym balu. Żaden z nich nie spodziewa się, że ten występ pociągnie za sobą niespodziewaną lawinę wydarzeń, Na pewno zachęcają dwie rzeczy – jedyna komedia, jaka ma premierę i osoba reżysera. Peter Cattaneo, który znany jest światu jak twórca hitowego Goło i Wesoło. Czy powtórzył sukces z The Rocker? O tym musimy przekonać się w kinie.

JEZUS CHRYSTUS ZBAWICIEL – Deutschlandhalle w Berlinie, 20 listopada 1971 roku. Na pustej scenie, oświetlonej jednym reflektorem, pojawia się samotny Kinski, który recytuje swój własny tekst – Jezus Chrystus Zbawiciel. Ten spektakl stanowi ukoronowanie projektu, którym Kinski zajmował się przez ponad dziesięć lat. Obraz Petera Geyera to dokument opowiadający o pokoleniu, które kwestionowało wszelką władzę, nawet władzę artysty nad jego publicznością, które nie chciało już słuchać, wolało dyskutować. Jest to również opowieść o artyście w bardzo szczególnym momencie jego kariery. Cóż, nie jest to pozycja dla wszystkich, ale chyba tego typu filmy dokumentalne wygodniej oglądać w domowym zaciszu niż w kinie.

A co dla Was jest najciekawsze?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Filip_Borkowski

można dodać, że w kinach w większych miastach są pokazy przedpremierowe "Zmierzchu", którego recenzja już wkrótce :P

Ronaldinho

Jaki ten grudzień w naszych kinach niesamowicie biedny, może jedna pozycja mnie zastanawia czy pójść, a tak to nic.

Proszę czekać…