Tonight is the night.

Bez Zmian - Box Office USA 0

Nudny to był weekend na amerykańskim rynku filmowym. Notowanie nie zmieniło się zbytnio w stosunku do tego sprzed tygodnia.

Rzeczywiście nie był to pasjonujący weekend. Jednak można się było tego spodziewać. W zeszłym tygodniu mieliśmy świąteczny (Święto Dziękczynienia) weekend, a już za tydzień powoli rozpoczynają się w amerykańskich kinach Święta Bożego Narodzenia, bo na ekrany wchodzi między innymi Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia. Potrzebny był więc czas odpoczynku.

Na pierwszym miejscu produkcja, która mimo prawie 40 procentowego spadku utrzymała swą pozycję – Cztery Gwiazdki. Ten świąteczny i przyjemny film musiał spodobać się za oceanem, gdyż zgarnął w drugim tygodniu 18 milionów $ , a na koncie ma już ich 70.

Cztery GwiazdkiCztery Gwiazdki

Bez zmian brzmi tytuł newsa, bez zmian też na drugiej pozycji . Gdzie uplasował się romantyczny horror dla nastolatek – Zmierzch. Film, który w mikołajkowy weekend był możliwy do zobaczenia również w Polsce, na pokazach przedpremierowych w największych miastach Polski, zarobił w USA 13 milionów $ . Zaliczając prawie 50 procentową stratę. W czasie trzech tygodni wyświetlania film zdobył 138,5 miliona $ , co w porównaniu z 30 milionowym budżetem, jest wynikiem niesamowicie satysfakcjonującym twórców.

Już trzeci tydzień trzecie miejsce zajmuje Piorun. Ten sympatyczny piesek nadal przyciąga i zarobił w ten weekend dla swych twórców z Disney’a 9,5 miliona $, zaliczając 63 procentowy spadek,a na swoim koncie ma prawie 80 milionów.

Czas na małe zmiany na czwartą pozycję wdrapała się Australia po plecach Bonda. Miała jednak łatwiej, bo to jej drugi tydzień, a 007 jest już na polu bitwy 4 tygodni. Co nie zmienia faktu, że ten film to duża porażka. W tym tygodniu do swojego skromnego konta, liczącego niecałe 31 milionów $ (budżet 130 milionów), dodała równe 7 milionów.

Pokonane Quantum of Solacejedyna zmiana w pierwszej piątce notowania tego tygodnia. Jednak piąte miejsce i ponad 6,5 miliona $ to nie tak słaby wynik jak na 4 tygodnie wyświetlania. Film w całości zarobił 151 milionów $ do pokrycia kosztów produkcji brakuje mu 50 milionów, ale nie zapominajmy, że Ameryka to nie jest cały świat i koszty dawno już zostały wyrównane. Poza tym Bond, to też gry i gadżety, producenci więc z uśmiechem i spokojem mogą czekać na część następną.

Punisher: War ZonePunisher: War Zone

To już piąty tydzień Madagaskaru 2, a wciąż wysoka, 6 pozycja. Z 64 procentowym spadkiem w porównaniu do ostatniego tygodnia animacja z DreamWorks zarobiła nieco ponad 5 milionów $. Całkowity zysk to 165,5 miliona $.

Transporter 3 zajął 7 miejsce i największy spadek z produkcji, które są w kinach dopiero drugi tydzień, bo aż 62,7 procent. Jednak słaby wynik 4,5 milionów $ , pozwolił mu zachować miejsce sprzed tygodnia. W sumie Transporter ma już 25 milionów $.

Dopiero 8 miejsce zajęła najlepsza nowość weekendu – Punisher: War Zone. To najgorsze otwarcie adaptacji komiksu Marvela. Film zarobił tylko 4 miliony $ , a trudno winić wysoką kategorię wiekową, gdyż były filmy, które i z tym problemem poradziły sobie bez większego problemu. Trudno będzie pokryć koszty produkcji, które wyniosły 35 milionów. Może pomoże świat.

Cadillac RecordsCadillac Records

9 miejsce to druga i ostatnia nowość w dziesiątce. Muzyczny dramat-biografia Cadillac Records. Film zarobił 3,5 miliona $ nie jest to jednak słaby wynik jak na tego typu produkcje. W obsadzie znany nam dobrze z Pianisty Adrien Brody.

Ostatnie, 10 miejsce zajęła komedia Role Models, która dodała do swojego konta 2,5 miliona $ i ma już 61 milionów, co jest świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę zaledwie 28 milionowy budżet.

To nie był pasjonujący weekend, ale dużo ciekawiej będzie już za tydzień, gdy zmierzą się Wątpliwość, Nothing Like the Holidays, Zaklinacz Słów (UWAGA! jest to pozycja oskarowa), Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia, kolejny film z szansą na Oskara – Gran Torino. Jednak filmy, które odznaczyłem z uwagi na to, że mają szansę na Oskara, zostaną wypuszczone tylko w kilku miastach, by spełnić wymogi nominacyjne. Na szeroką dystrybucję będzie trzeba jeszcze poczekać.

Poniżej przedstawiam tabelkę z wynikami amerykańskiego Box Office (MP – miejsce poprzednie).

LP MP TYTUŁ FILMU WYNIK

WEEKEND
ZMIANA

(%)
LICZBA

KOPII
ŁĄCZNY

WYNIK
TYG. NA

EKRANIE
1 - Cztery gwiazdki 18,1 mln $ -41,5

3 335

70,8 mln $ 2
2 - Zmierzch 13,2 mln $ -49,9

3 620

138,6 mln $ 3
3 - Piorun 9,7 mln $ -63,5

3 516

79,3 mln $ 3
4 5 Australia 7 mln $ -52,7

2 721

30,9 mln $ 2
5 4 Quantum of Solace 6,6 mln $ -65

3 423

151,5 mln $ 4
6 - Madagaskar 2 5,1 mln $ -64,1

3 317

165,7 mln $ 5
7 - Transporter 3

4,5 mln $ -62,7

2 626

25,4 mln $ 2
8 N Punisher: War Zone 4 mln $ —-

2 508

4 mln $ 1
9 N Cadillac Records

3,5 mln $ —-

696

3,5 mln $ 1
10 8 Role Models 2,6 mln $ -50,4

1 907

61,7 mln $ 5
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Adam_Siennica

Recenzje fanów mówią, że bardzo bliskie klimatowi komiksu, więc najwyraźniej jest ich mniej niż można by sądzić :/

Adam_Siennica

Recenzje fanów mówią, że bardzo bliskie klimatowi komiksu, więc najwyraźniej jest ich mniej niż można by sądzić :/

Quagmire

To już 3 film o tym bohaterze, za każdym razem podchodzono do jego historii trochę inaczej, dobrym pytaniem jest jakiego punishera chcą oglądać amerykanie? bo także ten wariant został odrzucony, najbardziej zastanawia mnie postawa fanów-tych na pewno jest o wiele więcej niż wskazują te marne 4 mln $

Adam_Siennica

Ja też, ale patrząc na gusta amerykanów, którzy wolą wyraźnie słabą komedię (na to wskazują recenzję), to raczej po prostu nie docenili Punishera i jatki :)

Quagmire

mam nadzieję, że punisher war zone nie jest tak zły jak jego wynik finansowy…

Proszę czekać…