X-Men: Wolverine - Zwiastun! 0

Jako pierwsi w Polsce prezentujemy wam niesamowity, bliski komiksowi zwiastun filmu o brutalnej przeszłości postaci!

Wszyscy fani komiksów, jak i filmów, wiedzą, Wolverine jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, lubianych i kultowych postaci świata komiksowego. Nawet trylogia opowiadająca o X-Menach była tak kręcona, ażeby on był w centrum. Dzięki temu, Hugh Jackman zagrał życiową rolę, jakby dla niego stworzoną.

WolverineWolverine

Gdy pojawiła się informacja, że studio chce zrobić film o Wolverine, o jego przeszłości, fani krzyczeli z radości. Tak, drodzy czytelnicy, to nie będzie już bajka dla dzieci jak X-Men. Scenarzystą został David Benioff, dobry i uznany fachowiec, który zarazem jest wielkim fanem komiksu. Przez 3 lata pracował nad tym, aby to zekranizować, aż w końcu mu się udało zostać scenarzystą produkcji. Bazował na kultowym Weapon X Barry’ego Windsor Smitha oraz na podstawie limitowanej opowieści o Wolverine autorstwa samego Franka Millera. Benioff podkreślał, że pisząc scenariusz, chciał być bliski komiksowi, tworząc mroczną i brutalną opowieść. Czy będzie kategoria R, czy PG-13, to zależy od studia. Z tego, co widzimy w zwiastunie, chyba w końcu studio Fox zrobi coś dobrze i będziemy mieć bliską komiksowi opowieść z brutalną kategorią wiekową.

Reżyserem został Gavin Hood, którego Tsotsi zdobył Oscara. Stwierdził, że fanem komiksów nie jest, ale powiedział także, zdaję sobie sprawę, że postać Wolverine’a, jego wielkość leży w tym, że jest kimś, kto ciągle walczy z własną naturą. Hoodowi podobały się poprzednie produkcje, ale chciał podejść do filmu z nową, oryginalną wizją.

W pewnym okresie doszło do gorącej dyskusji pomiędzy Hoodem a studiem Fox. Wszyscy od razu znudzeni faktem ciągłego psucia filmu przez studio, myśleli, że to koniec produkcji. Sam reżyser został prawie zwolniony. Aż Richard Donner poleciał do Australii i złagodził napięcia pomiędzy dwoma stronami konfliktu. Hood ma nadzieję, że dzięki tej gorącej wymianie zdanie film stanie się lepszy.

Zdjęcia robi nominowany do Oscara Donald McAlpine, a muzykę ma skomponować Harry Gregson Williams.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna. Mamy go jako pierwsi w Polsce.

Kogo zobaczymy w filmie z mutantów i innych znanych postaci poza Wolverinem?

Victor Creed znany także jako Sabretooth – Grany przez Lieva Schriebera. Jest to przyrodni brat Wolverine’a i z czasem jego najzagorzalszy wróg posiadający podobne zwierzęce zdolności, a także moc samoleczenia. Liev Schrieber przybrał dużo masy mięśniowej do roli, przechodząc rygorystyczne szkolenie.

SabretoothSabretooth

William Stryker – pierwotnie Brian Cox, który grał go w X-Men 2, chciał powtórzyć swą rolę, mając nadzieję, że efekty specjalnie pozwolą mu zagrać młodszego Strykera. Niestety nie dało rady i wcieli się w tę rolę Danny Huston. Stryker prowadził program Weapon X i jest także ojcem Sabretootha.

William StrykerWilliam Stryker

Kayla Silver Fox – gra ją Lynn Colins. Postać ta jest obiektem uczuć Wolverine’a, lecz wpada w niewolę Strykera. Ma podobną moc jak Wolverine i Sabretooth – potrafi szybko się leczyć.

Silver FoxSilver Fox

Deadpool – postać będzie zagrana przez Ryana Reynoldsa. Jest również produktem programu Weapon X. Dzięki temu dostał od Wolverine’a moc samoleczenia się, lecz w jego przypadku działa 10 razy lepiej. Gdy przystępował do programu miał raka i przez to, że jego moc musi ciągle leczyć chore komórki, jego organizm jest w nieustannej fazie samoleczenia. Przez to jest bardziej odporny. Skutkiem ubocznym jest szaleństwo. Poza tym jest wyszkolonym najemnikiem, zna wiele sztuk walki i posługuje się każdą możliwą bronią.

DeadpoolDeadpool

Gambit – jedna z najbardziej lubianych postaci ze świata X-Men, której fanom bardzo brakowało w poprzednich trzech częściach. Teraz wszyscy dostajemy to, czego chcieliśmy. Zagra go Taylor Kitsch. Gambit ma moc ładowania energią kinetyczną wszelkich przedmiotów. Do walki używa przeważnie karty, które rzuca po naładowaniu tą energią.

GambitGambit

Agent Zero – Daniel Henney zagra kolejnego członka Weapon X, który jest genialnym strzelcem.

Agent ZeroAgent Zero

Kestler/Johh Wraith – mutant o zdolnościach teleportacji, jak Nightcrawler. Będzie to filmowy debiut piosenkarza, Will.i.am, który przeszedł w specjalnym obozie szkolenie, gdzie osiągnął odpowiednią formę fizyczną. Nie dostał tej roli w castingu, ponieważ chciał bardzo zagrać mutanta o podobnych mocach co Nightcrawler, dali mu tę rolę.

John WraithJohn Wraith

Barnell Beak Bohusk – Zagra go znany z Władcy Pierścieni Dominic Monaghan. Jest to mutant, który włada elektrycznością i wszelaką energią. Nie należy się spodziewać, że w filmie będzie miał postać ptaka. Pewnie będzie bardziej bliska jego nowszej, ludzkiej wersji wojownika.

BeakBeak

Blob – olbrzymi mutant o niesamowitej ilości tłuszczu. Dzięki temu ma moc niezniszczalności i supersiły. Zagra go Kevin Durand. Prawdopodobnie będzie wspomagany efektami specjalnymi.

!http://gfx1.fdb.pl/dof7ds(Blob )!

Weapon XI – Wcieli się w tę rolę jeden z najbardziej utalentowanych w sztukach walk kaskader, Scott Adkins. Także gra dublera Deadpoola w scenach akcji. W komiksie postać walczyła z Wolverinem. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać.

Z ciekawostek wiadomo, że pojawi się młody Cyclop oraz Emma Frost. Tyle, co wiadomo, jest też możliwość, że zaskoczą nas innymi ciekawymi występami.

Oczywiście, jak w każdej ekranizacji swojego komiksu, Stan Lee także zagra małą rólkę. Jest to już prawdziwa tradycja.

Premiera filmu w Polsce 1 maja 2009 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 13

Adam_Siennica

Była informacja o tej nagrodzie :

http://fdb.pl/w6685,Nagroda,im.,Zbyszka,Cybulskiego:,podw%C3%B3jny,sukces,Macieja,Stuhra,.html

Pozdrawiam :)

Co do brutalności i mrocznego klimatu – najpierw mówili jedni że tak, drudzy, że tak. Ostatnio jednakże wszyscy mówią, że mamy spodziewać się "brutalnych walk".

Sądzę, że Fox, które wie, że od lat nie mieli hitu, spuści z tonu :) Mam taką nadzieję, Weapon X to jeden z moich ulubionych komiksów :P

Czudi Adam_Siennica

To nie jest tekst sponsorowany;)

i jak zwykle od z lepszych najlepszego redaktora;D
Teraz mi głupio, że śmiałem podejrzewać…

korona1989

A i jeszcze co do wyżej wymienionego konfiktu ze studiem to nie chodziło w sumie o kategorię wiekową tylko o nadanie ogólnego tonu produkcji.Reżyser Gavin Hood od początku wiedział i zgodził się na kręcenie filmu pod PG-13 tylko chciał aby ogólna wymowa filmu była mroczna. Producenci chcieli natomiast wersję łagodniejszą ale konfilkt jest jużchyba rozwiązany.

A co do zwiastuna,owszem niezły,film może miec ciekawy i ocierający się o mrocznosc klimat ale o brutalnej wersji radzę pomarzyc.

korona1989

Czy będzie kategoria R, czy PG-13, to zależy od studia. Z tego, co widzimy w zwiastunie, chyba w końcu studio Fox zrobi coś dobrze i będziemy mieć bliską komiksowi opowieść z brutalną kategorią wiekową.

Niech autor newsa nie będzie taki naiwny.Po pierwsze dlatego że były wcześniej wiadomości potwierdzjające to że film będzie PG-13.Po drugie to jest studio Fox które w przeciwieństwie do innych studiów filmowych nie ma ostatnio wielkich kasowych hitów.Skoro szklana pułapka 4 miała(o zgrozo!) PG-13 czy także Max Payne to tym bardziej film oparty na komiksie będzie miał tą kategorie.Producenci mają głęboko gdzieś mroczną,brutalną wersję znaną z kart komiksu. A zresztą budżet filmu na bank jest powyżej 100 milionów,nikt w dzisiejszych czasach nie będzie tak ryzykował.

Iqqa

A skąd ten "exclusive"? ;)

Czudi

a ja mam żal że nie było (chyba) wiadomości o przyznaniu nagrody im Zbyszka Cybulskiego:)
a zwiastun zapowiada 2h zabijacza czasu. Możliwe, że nawet przyjemnego…

Proszę czekać…