"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Przedświąteczny weekend 0

Weekend poprzedzający święta nie jest najlepszym okresem dla kin. W tym okresie panuje stosunkowo niewielki ruch w kinach, dlatego też dystrybutorzy przygotowali jedną nowość.

Weekend poprzedzający święta to jeden z najgorszych okresów w kinie. Z jednej strony każdy zajęty jest przygotowywaniem się do tego okresu a z drugiej w ferworze zakupów, masy pracy nie ma takich możliwości na wybranie się do kina. Tylko jeden film debiutuje w ten weekend w naszych kinach, ale bynajmniej nie oznacza to, że nie ma co oglądać. Zapraszam do krótkiego przeglądu kinowego.

Jedynym debiutantem tego weekendu jest Just Dance – Tylko taniec Darrena Granta. Dramat z elementami muzycznymi w tle to opowieść o utalentowanych młodych ludziach, dla których taniec jest treścią całego życia. Młoda dziewczyna Lauryn Kirk (Mary Elizabeth Winstead) decyduje się wyjechać z małego miasteczka do Chicago, aby tam rozpocząć naukę w jednej z elitarnych szkół tańca. Pierwsze oceny profesjonalistów są dla niej druzgocące. Dziewczyna jednak nie załamuje się wciąż marząc o wielkiej tanecznej sławie. Podejmuje pracę w klubie tanecznym gdzie odkrywa zupełnie nowy, ale jakże ekscytujący świat tych klubów.
Ciekawa propozycja szczególnie dla nastolatków oraz osób czujących się młodo. Jeśli jeszcze dodatkowo z zapartym tchem oglądaliście Polską edycje You Can Dance to film zrobi na was wrażenie. Popisy tancerzy, wpadająca w ucho muzyka i reżyser, który debiutował od kręcenia wideoklipów to to, co ma do zaoferowania ten film.
Jest to zdecydowanie lekki i przyjemny film, który nie wymaga od widza zajętego zupełnie innymi rzeczami większego zaangażowania się w fabułę. Nie dajcie się zwieźć pozorom, bowiem nie jest to jeden z tych obrazów, w którym po 10 minutach zaczynamy się nudzić.
Dlatego tym, którzy zamierzają się na coś wybrać w weekend do kina polecam właśnie tą produkcje.

Na ekranach polskich kin można jeszcze obejrzeć między innymi ciekawą animacje 3D Piorun. Nadal większość kin (Multikino, Helios, Cinema City) wyświetla 007 Quantum of Solace z udziałem Daniela Craiga. Prócz tego Polska komedia Ile waży koń trojański?, High School Musical 3 i To nie tak jak myślisz, kotku. Dla amatorów mocniejszego kina akcji są dostępne filmy: Ostatnie zlecenie z Nicolasem Cage oraz W sieci kłamstw z Leonardo DiCaprio oraz Russell'em Crowe.

W kinach IMAX jest okazja obejrzenia dokumenty Delfiny i wieloryby 3D – Plemiona oceanów, Dinozaury żyją 3D oraz cyfrowa wersja Ekspresu Polarnego.

Kadr z filmu Just Dance - Tylko taniec! 2008Kadr z filmu Just Dance - Tylko taniec! 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

No i w kinach dalej nic nie grają :(

Proszę czekać…