The Spirit trafi do kin! 0

Frank Miller zaadaptuje i wyreżyseruje obraz The Spirit, oparty na dziele legendy komiksu Willa Eisnera. Film powstanie dla Odd Lot Entertainment i Batfilm Production. Miller zadebiutował za kamerą pracując wraz z Robertem Rodriguezem nad adaptacją własnych komiksów Sin City – Miasto grzechu. The Spirit po raz pierwszy ukazał się w 1940 roku. Głównym bohaterem jest detektyw, uważany za zmarłego, który ukrywa się na cmentarzu i nocami zwalcza zło. Will Eisnera na początku sam pisał i rysował słynną opowieść detektywistyczną. Później komiks przechodził ewolucje, bo Eisner musiał przerwać prace nad serią w 1942 roku, gdy został wcielony do armii. Kolejne części były wydawane do 1952 roku.

The Spirit / dccomics.comThe Spirit / dccomics.com

Historia zamaskowanego detektywa, który broni Cenral City przed kryminalistami samymi pięściami, przebiegłością i niewiarygodną tolerancją dla kary szybko stała się najpopularniejszą pozycją dodatku w którym była wydawana. Później, dodatek został przemianowany na The Spirit Section i stał się dla Eisnera terenem doświadczalnym dla jednych z najbardziej nowatorskich prac w gatunku – czytamy na stronie wrak.pl.

Wytwórnia Odd Lot wykupiła prawa do ekranizacji tej historii od Eisnera w 2004 roku. Sam autor zmarł rok później. Producentami nowego obrazu zostaną Del Prete, Pritzker i Michael Uslan. Benjamin Melniker będzie natomiast producentem wykonawczym. Zdjęcia ruszę na wiosnę.

- Zamierzam pozostać wierny duchowi tej opowieści, ale z pewnością nie uczynię jej nostalgiczną – zapowiedział Miller. – Będzie bardziej przerażająca niż widzowie oczekują.

Miller pracuje obecnie nad kolejnymi częściami Sin City – Miasta grzechu.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

srebrny

Niestety nieznam tego komiksu

Proszę czekać…