widoczny tu i tam. hasam.

Filmy po 5 złotych! 0

21 Lipca rozpoczyna się „3. Letni Przegląd Filmowy – 5 złotych za sztukę”. Filmy będą pokazywane w 7 cyklach tematycznych: szaleństwo, komedia, magia, tolerancja, portret, miłość i Polska. Impreza potrwa do 7 września. Wszystkie projekcje odbywają się w Krakowskim kinie Ars.

Filmy prezentowane są to przede wszystkich obrazy, które już gościły na ekranach naszych kinach, jednak organizatorom chodzi o to, aby po normalnej cenie ludzie mogli uzupełnić lukę w wiedzy filmowej lub obejrzeć film jeszcze raz dla przypomnienia.

dokina.pldokina.pl

Wśród produkcji znalazły się dzieła takich twórców jak Almodóvar (Porozmawiaj z nią), Haneke (Ukryte), Zanussi (Persona non grata), Gilliam (Nieustraszeni bracia Grimm), Kar Wai Wong (2046). Czyli jak po twórcach prezentowane pochodzą z całego świata od Ameryk po Daleki Wschód. Obraz, które będą emitowane w ramach przeglądu nie są znane szeroko w Polsce, ponieważ były dystrybuowane w małej liczbie kopii.

Największym atutem przeglądu jest cena za jeden seans. Za jeden film zapłacimy zaledwie 5 złotych! Cena wzbudziła gorącą dyskusję na forum kina organizującego przegląd na temat, czy bilety nie powinny być cały czas w takiej samej cenie?

dokina.pldokina.pl

Dodatkową atrakcją są tanie noce filmowe! Maratony będą odbywać się co sobotę w czasie trwania przeglądu. Każdej sobotniej nocy będziemy mogli zobaczyć 3 filmy za jedyne 10 zł! Na pierwszym maratonie 22 lipca zobaczymy: „Hotel Ruanda”, „Porozmawiaj z nią” i „Zakochani widzą słonie”. Nocne seanse będą rozpoczynać się zawsze ok. godziny 23 i kończyć po wschodzie słońca.

Program festiwalu jest dostępny TUTAJ

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Odi

Lepiej ja dodalem newsa kilka sekund po Tobie i zdarzylem jeszcze skomentowac Twojego;) Speedy Gonzalez;P

leprechan

lol. dodalem news’a, a po paru sekundach juz koment :D chwila, zapomnialem podlinkowac juz sie robi ;p

Odi

Link "TUTAJ" nie działa;)

Proszę czekać…