Sequel Upiora w Operze A.L. Webbera

Pod koniec 2009 roku Andrew Lloyd Webber obiecuje sequel swojego wielkiego musicalu, Upiór w Operze.

Andrew Lloyd Webber ogłosił, że sequel Upiora w Operze pojawi się pod koniec roku 2009. Upiór w operze: Miłość Nigdy Nie Umiera będzie toczyć się około dekady później niż część pierwsza i Upiór (tak, nadal żyje) przeniesie się na bardzo popularną w tamtych czasach Coney Island w Brooklynie w Nowym Jorku. Film będzie rozpoczynać się równolegle w trzech miastach, na Broadwayu w Nowym Jorku, West End w Londynie i Szanghaju.

Webber nie zdradza nazwisk aktorów, którzy mają pojawić się w filmie. Nie wiemy, kto zagra Upiora czy Christine (której to postać również pojawia się w sequelu), ale mówi, że już wybrał aktorów.

Istnieją pogłoski, że potencjalnymi kandydatami są Hugh Jackman (nic dziwnego, ostatnio jego kariera tętni życiem, a jest aktorem teatralnym i musicalowym) oraz Gerard Butler. Butler grał Upiora w filmie z 2004 roku.

Musical wyreżyseruje Jack O’Brien, a za scenografię odpowiadać będzie pięciokrotny zdobywca Nagrody Tony – Bob Crowley (Carousel, Męska Historia, Mary Poppins). Jeśli sztuka okaże się takim sukcesem, na jaki się zapowiada, pewnie wkrótce doczeka się Hollywoodzkiej adaptacji.