Twórca Labiryntu fauna o wampirach 0

Guillermo del Toro zdradził na jakim etapie jest jego projekt nad książką opisującą dzieje wampirów.

Mimo tego, że reżyser ten zaangażowany jest w masę nowych projektów, które będzie realizował przez najbliższe 10 lat, to potrafi znaleźć jeszcze czas by z pisarzem Chuckiem Hoganem pracować na cyklem książek opowiadających o krwiopijcach.

Guillermo del ToroGuillermo del Toro

Powieści są już napisane. Dwa lata temu miałem juz zarys wszystkiego, a od roku współpracuje z Chuckiem – zdradził Guillermo – Mam zamiar stworzyć epicką opowieść, przedstawiającą dzieje wampirów od starożytności do dnia dzisiejszego. Historia na pewno wykroczy poza mezopotamski mit i nie będzie tak mrocznie romantyczna jak w Wywiadzie z wampirem. Wampiry staną się osobnym gatunkiem. Przedstawię na nowo mit wampira, ale będę pamiętał o współczesnych tradycjach związanych z tym tematem, które tworzono latami.

Pierwsza książka o tytule The Strain jest już do zamówienia na Amazonie, choć jej premiera jest przewidziana na lato. Osią fabuły będzie śledztwo w sprawie nieżyjącej załogi pewnego samolotu. Przypuszczalnie za śmierć wszystkich będzie odpowiadał nieznany wirus. Wampirzy wirus.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

lupa

Bardzo spoko książka. Nie widziałam tej wiadomości wcześniej a szkoda, bo tak wyczekiwałabym jej z niecierpliwością. Ale i tak robi wrażenie. Nie będę o niej opowiadać, ja ją po prostu polecam.

Proszę czekać…