Tonight is the night.

Watchmen - Ostatnie Starcie 0

Koniec sporu dotyczącego praw do filmu Watchmen – Strażnicy, strony rozwiązały konflikt polubownie, ale na jakich warunkach?

Po pierwsze, film wyjdzie w niezmienionej formie tak, jak chciał tego Warner Bros. Fox nie będzie miał wpływu na jakikolwiek element tego, co zobaczymy w kinach. W kinie nie zobaczymy nawet loga Foxa. Po drugie, premiera odbędzie się 6 marca, czyli bez zmian.

WatchmenWatchmen

Fox, w zamian za to, otrzyma rekompensatę finansową w wysokości 5-10 milionów $. Oprócz tego uzyska także przychód z międzynarodowego zysku tego filmu (5-8% w zależności od jego wysokości). Fox będzie miał również swoj udział w produkcji ewentualnego sequela, czy spin-offu.

Oto ich wspólne oświadczenie: Warner Bros. i Twentieth Century Fox ugodowo zakończyły spór o prawa do filmu Watchmen – Strażnicy. Warner Bros. zawiadamia, że Fox działał w dobrej wierze i ku pozytywnemu rozwiązania sprawy. Fox zawiadamia, że Warner Bros. działał w dobrej wierze i ku pozytywnemu rozwiązaniu sprawy. Razem ze wszystkimi fanami czekamy z wielką niecierpliwością na premierę 6 marca.

Mówi się, że w czasie rozmów kartami przetargowymi byli aktorzy i premiery innych filmów. Co tak dokładnie wpłynęło na stanowiska obu firm, niewiadomo. Możemy powiedzieć tylko bardzo ogólnikowo, jak niewiadomo o co chodzi, to chodzi o…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Michal_Dajer

Nareszcie już wiadomo, że film normalnie obejrzymy w kinach według planowanej premiery. Bo jeśli jednak doszłoby do procesu troszkę trzeba byłoby poczekać na jego obejrzenie.

Proszę czekać…