Kinowe Babylon 5? 0

Według twórcy kultowego serialu, Warner Bros jest zainteresowane zrobieniem wysokobudżetowego filmu

Twórca kultowego serialu sci-fi pod tytułem Babylon 5, J. Michael Straczynski mówił w wywiadzie o przyszłości swojego najbardziej znanego dzieła.

Babylon 5Babylon 5

Pomimo tego, że definitywnie nie zobaczymy już telewizyjnych przygód ulubionych bohaterów, Warner Bros. jest poważnie zainteresowane zrobieniem kinowego filmu Babylon 5.

Kiedy siadłem i pisałem Babylon 5, miała być to pięcioletnia historia i koniec. Zrobiliśmy to. Wszystko, co mieliśmy zrobić, zrobiliśmy. Moim błędem było to, że zakochałem się w tym świecie i bohaterach, aż kusiło mnie, by to dalej ciągnąć. Niektóre z pierwszych telewizyjnych filmów były tego warte, jak In the Begining, inne mniej. Niektóre dodały coś do świata B5, inne nie, przeważnie dlatego, że zawsze walczyliśmy z problemami budżetowymi i przez to nie mieliśmy swobody w opowiadaniu historii. Ale kiedy jesteś zakochany, nie widzisz od razu tych rzeczy. Dopiero później, gdy chłodno na nie spojrzysz. Pierwszą zasadą w dobrej opowieści jest nie krzywdzenie oryginału. Więc, jeśli miałbym kiedykolwiek wrócić do świata Babylonu 5, to tylko wtedy, gdyby Warner Bros przyszli i powiedzieli Masz tu duży budżet i zrób naprawdę wielki film, idź i napisz co zechcesz. Warner Bros nigdy nie byli zainteresowani zrobienie wielkiego filmu Babylon 5. Ale teraz, gdy zacząłem pracować przy tych wielkich filmach (Oszukana Clinta Eastwooda, niedługo remake Zakazanej Planety przyp. red.) otrzymałem telefon od studia, w którym pytali: 'Jak duży musiałby być to film, byś wrócił i zrobił dla nas Babylon 5?' Więc zobaczymy co z tego wyniknie.

Z całą pewnością jest to serial, który zasługuje na wielki, epicki obraz sci-fi, który uradowałby i fanów świata i tych, którzy kochają taki gatunek kina.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

regoat

wysokobudżetowego to brzmi dobrze choc czasami filmy byly robione za kupe kasy nie byly wybietnie fajne

Proszę czekać…