"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Tryumf Danny'ego Boyle 0

Danny Boyle otrzymał główną nagrodę przyznawaną przez Związek Reżyserów Amerykańskich. Teraz czeka go Oscar?

Reżyser Danny Boyle otrzymał główną nagrodę przyznawaną przez Związek Reżyserów Amerykańskich (DGA). Nagrodę główną za najlepszą reżyserię dostał w uznaniu za wybitne osiągnięcie reżyserskie za film Slumdog. Milioner z ulicy otrzymał w dniu wczorajszym podczas dorocznej gali DGA, która odbywała się w Hyatt Regency Century Plaza Hotel. Boyle nominowany do tych nagród po raz pierwszy w swojej całej karierze.

W tym roku poza reżyserem nominowani byli:
+ David Fincher (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona);
+ Gus Van Sant (Obywatel Milk);
+ Christopher Nolan (Mroczny rycerz);
+ Ron Howard (Frost/Nixon).

Tradycyjnie otrzymanie nagrody Związku Reżyserów Amerykańskich sprawiło, iż Boyle stał się głównym faworytem, jeśli chodzi o Oscara w kategorii najlepszego reżysera. Tylko sześć razy od 1948 roku Oscara otrzymał reżyser, który nie wygrał DGA. Czy więc i tym razem tradycja zostanie zachowana zobaczymy 22 lutego.

Wśród innych nagrodzonych możemy wyróżnić między innymi, Ariego Folmana za reżyserię Walc z Bashirem oraz Jay'a Roach, który otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie telewizyjnej za mini-serial Decydujący głos opowiadający o sporze wyborczym z 2000 roku.

Danny Boyle podczas DGA AwardsDanny Boyle podczas DGA Awards

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Ronaldinho 2009-02-01

Jeden z moich ulubionych reżyserów wreszcie świętuje triumf, mam nadzieję, że ukoronowanie jego pracy będzie Oscar. Często filmów nie kręci, ale za to każdy dopracowuje w najmniejszym calu.

Proszę czekać…