"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zombie od Jane Austen? 0

W Stanach toczy się zażarty bój o prawa do ekranizacji książki Pride and Prejudice and Zombies autorstwa Setha Grahame-Smitha.

Jak donosi Amerykańska bulwarówka jedno z głównych studiów filmowych w Hollywood toczy zażarty bój o prawo do ekranizacji powieści Pride and Prejudice and Zombies autorstwa Setha Grahame-Smitha. Powieść opiera się na słynnej książce Jane Austen Duma i uprzedzenie.

Seth Grahame-Smith podszedł do całego tematu powieści bardzo liberalnie. Tym bardziej, iż prawa autorskie do powieści już przestały obowiązywać i każdy może z nią zrobić, co chce. Autor przyznaje, że blisko 85% fabuły jego książki zostały zaczerpnięte z pierwowzoru a reszta to taka zmiana fabuły, aby pasowała do historii o Zombie. Dlaczego regiment Napoleoński pojawił się w okolicy posiadłości głównej bohaterki? Aby bronić ludności przed jedzącymi mózgi potworami opisuje Grahame-Smith swoją powieść.

The Times zaś do całej sprawy podchodzi zupełnie inaczej. Jeden z redaktorów uważa, iż jeśli powieść spodoba się czytelnikom i film odniesie sukces to można spodziewać się wysypu innych książek bazujących na klasycznych powieści. Zostaną one zmienione tak, aby pasowały do nowego gatunku literackiego – powieściach o zombie.

Zastanawiające jest jak potoczą się losy ewentualnej ekranizacji. Dla wielu sam pomysł jest dosyć ciekawy i interesujący na, tyle, że mógłby zainteresować główne gwiazdy. Jeśli studio, które nabędzie prawa autorskie podejdzie do całego tematu w sposób odpowiedzialny to jest szansa na powstanie przyzwoitej produkcji. Autorowi najbardziej marzyłoby się, aby w obrazie tym zagrały same gwiazdy. Pytanie czy się one zgodzą na to.

Na pewno będziemy was na bieżąco informować o całej sprawie. A wy jak podchodzicie do połączenia klasycznej powieści z Zombie? Zachęcamy do komentarzy.

Okładka powieści Pride and Prejudice and ZombiesOkładka powieści Pride and Prejudice and Zombies

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

HeRr

Dziwny, ale nowatorski pomysł.

Mógłbym zobaczyć zombie na titanicu, gdyby ktoś chciałby się podjąć ;)

Proszę czekać…