Tonight is the night.

Bękarty wojny, jest zwiastun! 0

Wcześniej niż wszyscy się spodziewali, pojawiła się przed kilkudziesięcioma minutami zapowiedź filmu Tarantino!

Świat opanowała II Wojna Światowa. Grupa żydowsko-amerykańskich żołnierzy znanych jako Bękarci, sieje zgrozę w szeregach wojsk Trzeciej Rzeszy. Zgodnie z rozkazami mają mordować wroga w najbardziej bestialski sposób jaki tylko będzie możliwy. Bękarci pod od dowództwem porucznika Aldo Raine’a stawią czoła żołnierzom dowodzonym przez oficera SS – Hansa Landa.

Główne role w Bękartach Wojny grają: Eli Roth, Brad Pitt, Diane Kruger, Christoph Waltz, Til Schweiger, Mike Myers, Maggie Cheung i Michael Fassbender. Samuel L. Jackson jest w tym filmie narratorem.

Przez pewien okres czasu z projektem związany był Ennio Morricone, lecz z uwagi na napięty terminarz, maestro zrezygnował z pracy przy obrazie. Na pewno jest to wielka strata. Nie wiadomo, czy ktoś go zastąpi, czy Tarantino zrobi muzykę na styl swoich poprzednich filmów.

Za zdjęcia odpowiada wielokrotnie nominowany do Oscara i dwukrotny zdobywca statuetki (za Aviator i JFK), Robert Richardson. Montażem zajęła się Sally Menke, która była nominowana do Oscara za Pulp Fiction i współpracuje z Tarantino przy każdym jego projekcie.

Pomyśleć, że pierwszy pomysł na ten film powstał aż 8 lat temu i po wielu problemach, odkładaniu projektu, w końcu doczekaliśmy się rozpoczęcia zdjęć, a niedługo doczekamy się premiery. Pierwsze wersje scenariusza powstały w 2001 roku. Tarantino opisywał projekt jako swoją wersje Parszywej Dwunastki. W owym czasie historia wielokrotnie się zmieniała, aż doszło do dwóch gości, którzy lubią skalpować Niemców. Michael Madsen miał grać główną rolę, a premiera miała nastąpić w 2004 roku. W 2002 roku, Tarantino patrząc na to, że inni twórcy robią filmy o tematyce wojennej, stwierdził, że Inglorious Basterds będą większym filmem, niż początkowo chciał. Wyprodukował trzy wersje scenariusza, twierdząc: To najlepszy scenariusz jaki napisałem, ale nie mogę wymyślić zakończenia. Wówczas zawiesił projekt i zajął się dwiema częściami Kill Billa.

Potem znów zajął się scenariuszem. Tym razem go skrócił, ponieważ jego długość starczyłaby na trzy filmy. Gdy już skrypt miał 222 strony, chciał zacząć pracę. Jednakże zamiast tego, wyreżyserował swojego Grindhouse’a.

Tarantino twierdzi, że premiera światowa nastąpi podczas festiwalu filmowego w Cannes.

TEASER TRAILER

[Zobacz w HD]

Chcecie wojny oczami Quentina Tarantino? Będziecie ją mieli!

Bękarty Wojny trafią do kin 21 sierpnia. Zapraszamy!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

ProCa

Zwiastun dobry a film zapowiada się świetnie :D

Odi

Dla mnie zwiastun super, aż zachęca do obejrzenia filmu. I już wiadomo po co Pittowi te wąsy były, które od jakiegoś czasu zapuszczał;)

Trophy

Spodziewałam się lepszego pierwszego zwiastuna.

Quagmire

na tarantino zawsze warto czekać

Proszę czekać…