http://vimeo.com/mironkundzicz

Garść informacji o nowym Batmanie 0

The Dark Knight. Taką nazwę będzie nosić kontynuacja zeszłorocznego hitu Batman – Początek. Wszystkie informacje zostały potwierdzone przez Jeffa Robinova z Warner Bros. Pictures. Zdjęcia mają się rozpocząć na początku 2007 roku.

Christian Bale w filmie Batman - PoczątekChristian Bale w filmie Batman - Początek

Reżyserem i scenarzystą ponownie będzie Christopher Nolan. Film powstanie na podstawie historii wymyślonej przez Nolana i Davida Goyera. Producentami będą Emma Thomas, Charles Roven i Christopher Nolan. W rolę Batmana ponownie wcieli się Christian Bale, a nominowany w tym roku do Oscara, Heath Ledger zagra Jokera.

Christopher Nolan, filmem Batman – Początek, przywrócił dawny blask zabrudzonej i przetartej nieco gwieździe Batmana. Nie mała w tym zasługa Christiana Balea, który był odtwórcą głównej roli. Nolan poza filmem o człowieku nietoperzu, ma na swoim koncie dramat Memento, do którego napisał scenariusz, i który wyreżyserował, Bezsenność, z Alem Pacino i Robinem Williamsem, oraz jego ostatnie dzieło The Prestige z Hugh Jackmanem, Scarlett Johansson i Balem.

Bale był wcześniej znany z filmów Podróż do Nowej Ziemi, Terrencea Malicka, oraz Małe kobietki, Portret damy, Mechanik, American Psycho, Equilibrium i Imperium słońca, Stevena Spielberga, który był jego aktorskim debiutem na dużym ekranie.

Ledger natomiast, zagrał w dramacie Tajemnica Brokeback Mountain, Casanovie, Czekając na wyrok, Królowie Dogtown, Nieustraszonych braciach Grimm i Patriocie. Był nominowany do Oscara, Złotego Globu, nagrody BAFTA i SAG. Zdobył nagrodę New York Film Critics Circle, dla najlepszego aktora, za rolę Ennisa Del Mar, w filmie Tajemnica Brokeback Mountain.

Nolan stworzył tak unikalną wizję Batmana w swoim pierwszym filmie, że nie wyobrażaliśmy sobie nikogo innego na miejscu reżysera drugiej części. – mówi Robinov. Poza tym nie możemy się doczekać konfrontacji Christiana i Heatha, w rolach Batmana i Jokera.

Jestem podekscytowany, że będziemy kontynuować historię rozpoczętą w pierwszym filmie. – dodaje Nolan. Chcieliśmy, aby aktor, który zagra Joker był nie tylko niezwykle utalentowanym, ale i nieustraszony. Łącząc interpretacje tej postaci w wykonaniu Heatha, z Batmanem Christiana powstanie coś niesamowitego.

Czy Ledger swoją wersją Jokera, przebije interpretacje Jacka Nicholsona? Czy kontynuacja będzie tak samo udana jak początek? Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na, zapewne, kolejny hit.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

to jest pytanie ktore ma zachecic to rozmow na ten temat :) bo ja, z cala moja sympatia do ledgera, czarno widze jego jokera :) nicholson zagral ta role tak wybitnie ze ledger jakby nie zagral nie wygra z nim :)

tf4RdY

tego typu stwierdzenia pozostawmy, proszę, bez komentarza… :)

Proszę czekać…