"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Rourke nie wystąpi w Iron Man 2 0

Zgodnie z tym, co wielu sądziło Mickey Rourke zdecydował się jednak nie wystąpić w filmie Iron Man 2.

W wywiadzie dla New York Magazine Mickey Rourke poinformował, iż nie weźmie udziału w sequelu filmu Iron Man. Aktor miał zagrać jednego z przeciwników Tony’ego Starka, ale jak wiemy Marvel będzie musiało poszukać kogoś innego na jego miejsce. Choć oficjalnie przyczyną rezygnacji z roli jest brak porozumienia obu stron to jako główny powód wymienia się zbyt małą gażę dla Rourke.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami aktor miał za tą rolę dostać jedynie 250 tysięcy dolarów, co po sukcesie Zapaśnika było dla niego stanowczo za mało. Mówiło się, że aktor żądał od 2 do 5 mln $. Jest to już drugi przypadek, kiedy okazuje się, że studio zaniża aktorskie stawki. Właśnie zbyt małą gażą motywowano rezygnację Terrence Howarda. Aktora zastąpił dużo tańszy Don Cheadle.

Wiadomo, iż obecne plany filmowe Rourke to udział w nowym projekcie Stallone'a pt. The Expendables, którego zdjęcia ruszą już wkrótce.

Mickey Rourke w filmie Zapaśnik 2008Mickey Rourke w filmie Zapaśnik 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

regoat 2009-02-28

nie przesadzaj, kogo obchodze ze jakis rurke nie zagra, akorat on tam nie jest najwazniejszy jak i nie jest gwiazda tego filmu

Elros 2009-02-19

Zagra – nie zagra, zagra – nie zagra…
Dobór obsady do sequelu Iron Mana zaczyna mi już przypominać wróżby… Staje się to naprawdę nudne.

Ale na szczęście główna obsada pozostaje bez zmian, więc będzie dobrze.

Proszę czekać…