Fałszywka krąży po internecie

Tego chyba się nikt nie spodziewał. Na jednym z Amerykańskich blogów pojawiła się lista nagrodzonych w tegorocznych Oscarach.

Dziś w południe na jednym z blogów fanów filmu pojawiła się lista nagrodzonych w tegorocznych Oscarach. Wywołało to ogromne zamieszanie nie tylko w prasie branżowej, ale również wśród części nominowanych. Zastanawiano się jak to jest możliwe, że taka lista w ogóle mogła powstać.

Po kilku godzinach słowami rzeczniczki Akademii Leslie Unger odniesiono się do tego wydarzenia. Poinformowała ona, iż jest to fałszywka, bowiem Pricewaterhouse Coopers nadal zlicza głosy. Po drugie pełne wyniki będą znane dopiero w niedziele i nawet szef Akademii wcześniej wyników nie pozna. Jedynie dwójka pracowników jest informowana o pełnej liście nagrodzonych. Są to ludzie, którzy później przygotowują koperty, które można zobaczyć w trakcie ceremonii.

Przyglądając się tej fałszywce warto zauważyć sukces Slumdog. Milioner z ulicy,który zdobył trzy Oscary. Największym zaskoczeniem byłby chyba Oscar dla Amy Adams w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej. Również zgodnie z przewidywaniami pośmiertnie Oscara otrzymał Heath Ledger.

Co ciekawe niedawno pojawiły się głosy, że za wypuszczeniem fałszywki stoi sama akademia, która w ten sposób chce przyciągnąć część widzów przed ekrany telewizorów. Ludzie, którzy wierzą w teorie spiskowe na pewno obejrzą, choć kawałek byle tylko przekonać się czy czasem ktoś już wcześniej nie znał wyników.

Poniżej prezentujemy fałszywkę.

OscaryOscary

Fałszywa lista nagrodzonychFałszywa lista nagrodzonych


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux