Kinowa wersja Battlestar Galactica 0

Studio Universal szykuje się do kinowej adaptacji kultowego serialu SF. Jednakże nie jest to to, czego oczekują fani.

Studio Universal Pictures szykuje się do kinowej adaptacji serialu Battlestar Galactica. Twórca serialu, Glen A. Larson będzie pisać scenariusz i produkować.

Battlestar GalacticaBattlestar Galactica

Obraz będzie na podstawie oryginalnego serialu z 1978 roku, a nie z nowej wersji, którą kończy swój żywot na SCI FI Channel.

Historia 12 ludzkich kolonii, które zostały zniszczone po trwającej 1000 lat wojnie z odwiecznym wrogiem – imperium złych Cyclonów. Poprzez oszustwo Cyclony doprowadzają do zniszczenia floty kolonistów, z wyjątkiem Battlestar Galactica – futurystycznego lotniskowca o rozmiarach niewielkiego miasteczka, którym dowodzi komandor Adama (Lorne Greene). Battlestar Galactica konwojuje flotyllę międzygwiezdnych rozbitków, uciekających przed niebezpieczeństwem. Przemierzają oni wszechświat, by odnaleźć trzynastą siostrzaną kolonię w odległym systemie – mityczną planetę zwaną Ziemią. Komandor Adama wraz z kilkoma osobami, ocalałymi z dwunastu kolonii, mają nadzieję odnaleźć Ziemię. Zagubiono ją tysiące lat temu, kiedy rodzaj ludzki opuścił macierzystą planetę Kobol. Z kończącym się paliwem i zapasami żywności flota kolonistów dolatuje na planetę Carillon z nadzieją na uzupełnienie braków. Zamieszkująca ową planetę populacja Ovionów jest obecnie kontrolowana przez Cyclonów, którzy zastawiają w tym miejscu pułapkę na Galacticę. Flota kolonistów zabiera z planety żywność oraz paliwo i uciekając niszczy Carillon oraz gwiezdną bazę Cyclonów. Czy nadzieje załogi Battlestar Galactica staną się rzeczywistością?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

BigGiantHead

Cyloni, nie Cycloni…

Proszę czekać…