Peter Greenaway chce kręcić w Polsce 0

Bardzo prawodpodobne, że nowy film Petera Greenaway’a Straż nocna będzie kręcony w Polsce. Yeti Films prowadzi z holenderskimi producentami rozmowy i na dniach ma zostać podpisana umowa.Reżyser filmu ma również nadzieję, że scenografią zajmie się polski artysta.

Już wkrótce brytyjski reżyser przyjedzie do Wrocławia na dokumentację do swojego najnowszego projektu, dla którego inspiracją jest słynny obraz Rembrandta.

The Pillow Book /GFThe Pillow Book /GF

Film ukaże malarza przy pracy nad Strażą nocną. Widzowie będą mogli poznać także wcześniejsze życie artysty, życie bujne, pełne wątków miłosnych. Nie zabraknie również wątku sensacyjnego, bezpośrednio związanego z obrazem, który ponoć zawiera zakodowane informacje na temat morderstwa.

W realizację projektu zaangażowały się firmy z Holandii, Francji i Niemiec. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Piotra Mularua (współwłaściciela Yeti Film), to także Polska. Szacowany budżet filmu wynosi 5 milionów euro. Film ma powstać w systemie High Definition.

Liczymy, że umowa zostanie podpisana i w Polsce powstanie duża część zdjęć. W samym Wrocławiu zdjęcia miałyby się rozpocząć na przełomie maja i czerwca i potrwać ponad miesiąc.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

selig

Greenaway to jeden z najwybitniejszych reżyserów w ogóle. Ciekawe, czy projekt dotyczy jedynie ewentualnych loalizacji w Polsce, czy bierze również pod uwagę np. udział polskich aktorów?
Ciekawe, kto miałby odpowiadać za scenografię? Akurat ten aspekt filmów Greenaway’a był zawsze niezwykle istotny. Skoro reżyser wybrał Polaka na autora scenografii, to w moim odczuciu jest to niewątpliwy prestiż. Mocno kibicuję temu projektowi!
Nawiasem mówiąc, jeśli Greenaway bierze się za Rembrandta, to niezależnie od tego, gdzie kręcone będą zdjęcia, czeka nas filmowa uczta:)

Proszę czekać…