Peter Greenaway chce kręcić w Polsce

Bardzo prawodpodobne, że nowy film Petera Greenaway’a Straż nocna będzie kręcony w Polsce. Yeti Films prowadzi z holenderskimi producentami rozmowy i na dniach ma zostać podpisana umowa.Reżyser filmu ma również nadzieję, że scenografią zajmie się polski artysta.

Już wkrótce brytyjski reżyser przyjedzie do Wrocławia na dokumentację do swojego najnowszego projektu, dla którego inspiracją jest słynny obraz Rembrandta.

The Pillow Book /GFThe Pillow Book /GF

Film ukaże malarza przy pracy nad Strażą nocną. Widzowie będą mogli poznać także wcześniejsze życie artysty, życie bujne, pełne wątków miłosnych. Nie zabraknie również wątku sensacyjnego, bezpośrednio związanego z obrazem, który ponoć zawiera zakodowane informacje na temat morderstwa.

W realizację projektu zaangażowały się firmy z Holandii, Francji i Niemiec. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Piotra Mularua (współwłaściciela Yeti Film), to także Polska. Szacowany budżet filmu wynosi 5 milionów euro. Film ma powstać w systemie High Definition.

Liczymy, że umowa zostanie podpisana i w Polsce powstanie duża część zdjęć. W samym Wrocławiu zdjęcia miałyby się rozpocząć na przełomie maja i czerwca i potrwać ponad miesiąc.