"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Powstanie sequel Friday the 13th 0

Studia New Line i Platinum Dunes rozpoczęły preprodukcję sequela filmu Friday the 13th, który obecnie jest w Amerykańskich kinach.

Studia New Line i Patinum Dunes poinformowało o rozpoczęciu preprodukcji sequela filmu Friday the 13th, będącego remakiem klasycznego horroru Piątek trzynastego z 1980 roku. Friday the 13th zadebiutował w Amerykańskich kinach 13 lutego tego roku. Damian Shannon i Mark Swift rozpoczeli pisanie scenariusza do sequela.

Zgodnie z pierwszymi doniesieniami obraz ten będzie swoistą kontynuacją wydarzeń, jakie można było oglądać w pierwszej produkcji. Akcja miałaby się toczyć zaraz po zakończeniu wydarzeń z tegorocznej produkcji. Dlatego też nie jest wykluczone, iż zagrają w niej ci aktorzy, których postacie przeżyły starcie z Jasonem Voorheesem. Nieoficjalnie mówi się również, iż można by połączyć kilka znanych historii z wcześniejszych wersji filmu.

Nie jest wykluczone również, iż reżyserem nowej części będzie Marcus Nispel, choć niektórzy fani horroru zauważają, że może nie mieć w najbliższym okresie czasu na udział w tym projekcie. Do końca również nie wiadomo czy sama produkcja szybko ruszy, bowiem już od maja mają rozpocząć się zdjęcia na planie A Nightmare on Elm Street kolejnego remaku tego studia.

Dotychczas Friday the 13th w ciągu pierwszych dwóch tygodni wyświetlania filmu w kinach zarobił blisko 72 mln $.

Kadr z filmu Piątek trzynastego 2009Kadr z filmu Piątek trzynastego 2009

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

regoat 2009-10-23

no i fajnie, niech kreca

Proszę czekać…