Say hello to my little friend ;>

Zwiastunowy weekend: 7/03/09 0

Zapraszamy wszystkich naszych czytelników do najnowszego przeglądu zwiastunów, które ukazały się w ciągu ostatnich kilku dni. Jak wiadomo nie można pisać osobnych wiadomości o każdym, mniej znanym i mniej popularnym filmie. Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w ciągu przeciętnego tygodnia wychodzi około 5-10 takich zwiastunów. Warto śledzić takie zapowiedzi, ponieważ często można wyłapać w nich filmy, które chcielibyśmy zobaczyć, a niekoniecznie o nich później usłyszymy. Dlatego powstał nasz przegląd "Zwiastunowy weekend".

Tylko tydzień

Tylko tydzień

Młody człowiek staje w obliczu śmierci i postanawia wyruszyć w długą podróż na starym motocyklu. "Tylko tydzień" to poruszająca historia dwudziestoparoletniego Bena Tyera, który w poszukiwaniu spełnienia ucieka od krępujących go więzów – planowanego małżeństwa, pracy, z której nie jest do końca zadowolony, czy ostatniej lekarskiej diagnozy. Spontaniczny wyjazd okazuje się niezwykłą podróżą na zachodnie wybrzeże Kanady, która pozwoli mu spojrzeć z nowej perspektywy na swoje życie.

The Hangover

Podczas wyjątkowo bogatego w przygody wieczoru kawalerskiego, troje przyjaciół gubi pana młodego. Teraz mężczyźni muszą odtworzyć wydarzenia pijackiego wieczoru, by odnaleźć przyszłego nowożeńca w samym środku Las Vegas.

Hannah Montana: The Movie

Przeniesiona z serialu telewizyjnego historia nastolatki (w tej roli Miley Cyrus), która na co dzień jest wzorową uczennicą, a w tajemnicy przed przyjaciółmi odnosi sukcesy jako piosenkarka Hannah Montana. Kiedy popularność Hanny rośnie, postanawia ona, za namową swojego ojca, odwiedzić rodzinne miasteczko w Tennessee. Chce spędzić tam wakacje i zastanowić się na tym, co jest dla niej najważniejsze – muzyczna kariera czy też przyjaźń i normalne życie. Początkowo nudny pobyt na wsi zamienia się jednak w przygodę, której Hanna zupełnie się nie spodziewa.

500 Days of Summer

Niekonwencjonalna komedia romantyczny o kobiecie (Deshanel), która nie wierzy w istnienie prawdziwej miłości i o młodym mężczyźnie (Gordon-Levitt), który się w niej zakochuje.

Pandorum

Dwóch członków załogi budzi się z hipersnu na pokładzie kosmicznego statku. Ich wyposażenie jest uszkodzone, a pamięć niekompletna. Jaka była ich misja? Ile mineło czasu? Gdzie są? Kim są? Próbując wszystko poskładać w całość odkrywają, że nie są sami na pokładzie. Na statku znajdują się "plemienni mieszkańcy" wyposażeni w brutalną broń. Bohaterowie odkrywają, że cała załoga została zabita, a przyszłość ludzkiej rasy zależy od ich posunięć. Muszą odzyskać kontrolę nad statkiem zanim zrobi to Pandorum.

The Combination

Umiejscowiona w wielorasowym społeczeństwie przedmieść Sydney historia o pochodzącym z Libanu Johnie, który zostałe zwolniony z więzienia, by odkryć, że jego młodszy brat Charlie został osadzony w więzieniu za to samo przestępstwo, co on.

Normal

Oparty na faktach psychologiczny thriller dzieje się podczas recesji w Niemczech w latach 30’. Młody, ambitny prawnik Justus Wehner dostaje swą pierwszą, poważną sprawę – obronę brutalnego, seryjnego mordercy Petera Kurtena. Wehner jest pewny, że Kurten cierpi na poważną chorobę psychiczną. Wtedy przyjeżdża żona mordercy i wspólnie zaczynają manipulować Wehnerem.

The Edge of Love

Prawdziwa historia złożonych relacji pomiędzy walijskim poetą Dylanem Thomasem, jego żoną Caitlin, przyjaciółką z dzieciństwa Verą Phillips i jej potencjalnym mężem Williamem Killickiem.

Waiting for Dublin

W sylwestra 1944 roku amerykański pilot Mike Clarke nieświadomie zakłada się z bratankiem Al’a Capone o 10,000 $, że uda mu się zestrzelić 5 samolotów wroga. Podczas lotu kończy mu się benzyna i zostaje zmuszony do lądowania w odległej irlandzkiej wiosce. Mike zdaje sobie sprawę, że jest odcięty od reszty świata. Nie ma już szans na powrót na wojnę i zestrzelenie piatego samolotu co jest jedynym sposobem na wygranie zakładu i przeżycie. Po pewnym czasie Mike zaprzyjaźnia się z mieszkańcami wioski i spotyka dziewczynę o płomiennych, rudych włosach – Maggie, która pokazuje mu, że wojna może toczyć się tak samo w powietrzu jak i na lądzie. Wkrótce Mike i Maggie zbliżają się do siebie, a dziewczyna pomaga mu w wygraniu zakładu.

Love the Beast

Film opowiada o niezwykłej miłości australijskiego aktora, Erica Bany do jego samochodu-forda XB Falcon Coupe zwanego też "The Beast", trwającej już 25 lat. Eric ma obsesję na punkcie samochodów, ściga się niemal od dziecka, biorąc udział w różnego rodzaju rajdach. Oglądając film przenosimy się w podróż Erica po jednej z najbardziej niebezpiecznych tras rajdu Targa Tasmania. Towarzyszą mu jego przyjaciele, którzy również są pasjonatami samochodów: Jay Leno, Jeremy Clarkson i Dr. Phil McGraw.

Frequently Asked Questions About Time Travel

Film przedstawia historię trzech społecznych wyrzutków ( dwóch maniaków komputerowych i sceptyka). Próbują oni rozwiązać problemem podróży w czasie w środku brytyjskiego pubu. Całą historię wprawia w ruch dziewczyna z przyszłości.

Vengeance

Film opowiadać ma o losach byłego płatnego zabójcy, który obecnie prowadzi jedną z restauracji w Paryżu. Postanawia powrócić do Hongkongu w momencie, w którym dowiaduje się, iż rodzina jego dorosłej córki zostaje zabita przez nieznanych sprawców. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i samemu rozprawić się z mordercami.

Doghouse

Po rozwodzie Neil (Danny Dyer) wraz z kumplami przyjeżdża do małej mieścinki. Dobre piwo i towarzystwo przyjaciół ma pomóc mu odreagować ostatnie życiowe porażki. Znaleźli odpowiedni pub, nie oczekiwali jednak, że trafią do miejsca, gdzie wszystkie kobiety są zarażone wirusem, który zmienia je w nienawidzących ludzi kanibali. Stworzona przez wojsko toksyna, działająca tylko na kobiety, zamienia ich wyprawę w prawdziwy horror.

Blood: The Last Vampire

Saya (Gianna Jun) jest z pozoru tylko oszałamiająco piękną 16-latką, jednakże w tym młodzieńczym ciele kryje się umęczona dusza 400 letniego „mieszańca”. Narodzona ze związku ludzkiego ojca i wampirzej matki, Saya przez stulecia, przy pomocy swoich samurajskich umiejętności oczyszcza świat z wampirów. Zdaje sobie sprawę z tego, że sama żyje dzięki krwi tych, na których poluje. Kiedy tajna organizacja, dla której pracuje, wysyła ją do amerykańskiej bazy wojskowej w Tokyo, uświadamia sobie, że to może być jej szansa na unicestwienie Onigena – praojca wszystkich wampirów. Wykorzystując swój miecz i ponadnaturalne zdolności, w serii spektakularnych pojedynków, rozpoczyna oczyszczanie bazy z trawiącego ją zła.

Battle for Terra

Któż z nas nie zastanawiał się, co by było, gdyby odwiedzili nas obcy z kosmosu… Istota o miłym imieniu Mala (Evan Rachel Wood) żyła sobie beztrosko na planecie Terra, świecie, w którym dominuje pokój i tolerancja. Nikt z Terrians nie miał pojęcia, że ich planeta została zauważona przez ostatnich mieszkańców Ziemi, którzy po wyczerpaniu wszystkich zasobów naturalnych zostali zmuszeni do poszukiwania nowego świata. Ziemianie aby zamieszkać na planecie Mali, muszą ją wpierw terraformować, czyli przystosować do podtrzymywania życia ludzkiego, niestety to co dobre dla Ziemian jest śmiertelnie niebezpieczne dla Terrians. W trakcie konfliktu zostaje porwany ojciec Mali (Dennis Quaid), która porywa pilota Ziemian, Jima (Luke Wilson), mając nadzieję, że wymieni go na ojca. Mala i Jim zaprzyjaźniają się i wspólnymi siłami próbują uratować obie rasy, co nie jest łatwe, ponieważ ktoś wysokiej rangi wśród Ziemian ma inne plany.

Explicit Ills

Jest to dramat osadzony na ulicach Filadelfii, łączący w sobie historie o miłości, narkotykach i ubóstwie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

piwo_war

I pomyśleć, że tyle zwiastunów zawsze pojawiało się nie odbijając się echem. Niestety z tych przedstawionych pozycji nie ma żadnej, który by bardziej przypadła mi do gustu :) Ale pewnie kilka z nich i tak obejrzę :)

Trophy

"500 Days of Summer" zaciekawiło mnie najbardziej. "Tylko tydzień" to pewnie kolejny oklepany temat, czyli że umieram niedługo i muszę zrobić coś ze swoim życiem, ale też obejrzę.

Quagmire

popieram wolfiego, można by położyć trochę większy nacisk na twórców i aktorów w opisie filmu

Marcin_Moszyk

Pomyślimy nad tym : )

Anonimowy

Nie jest żle, ale ja np. zawsze dużą wage zwracam na obsade danego filmu, wiec mysle ze warto wyróznić głownych aktrorów w danych produkcjach.

Proszę czekać…