Weekend z filmem - przegląd 0

Od trzech tygodni mówi się tylko o pewnej superprodukcji o piratach, przyszedł czas na nową – Superman: Powrót. Nie jest to jedyny film w tym tygodniu, dlatego jak ktoś nie lubi filmów o przygodach faceta, który na swój niebieski kombinezon zakłada czerwone majtki mam inne propozycje, np.: komedia Jak być sobą, Rebeliant – historia powstania indyjskiego przeciw kolonii brytyjskiej, komedia romantyczna Sztuka zrywania oraz SEXiPISTOLS – czyli Salma Hayek i Penelope Cruz na Dzikim Zachodzie. A w telewizji m. in.: Taxi 3, Wehikuł czasu i Chłopcy z ferajny. Zapraszam na cotygodniowy przegląd pozycji kinowych i telewizyjnych.

===

CO W KINIE ?

===

Superman: Powrót

Supermana – urodzonego na planecie, która od dawna nie istnieje – wychowali przybrani rodzice, farmerzy z Kansas, państwo Kent. Młody Kal-El, który przyjął nazwisko Clark Kent, wyrósł wśród ludzi, ale nie jest jednym z nich. Na Ziemi może robić rzeczy, o których ludzie mogą tylko marzyć, ale aby żyć obok nich musi prowadzić podwójne życie – jako łagodny i niepozorny Clark w sekrecie przemieniający się w Człowieka ze Stali, kiedy świat wzywa go na pomoc. Jednak od pięciu lat, odkąd Superman zaginął w tajemniczych okolicznościach, kryzys na Ziemi nie zwraca już niczyjej uwagi. Bez Supermana przestępczość w Metropolis i okolicy drastycznie wzrosła – a przecież swojego dzieła zniszczenia nie rozpoczął jeszcze Lex Luthor, który wydostał się z więzienia i ma zamiar użyć tajemniczej technologii, z której korzysta Superman, dla własnego zysku i chwały.

Obsada: Brandon Routh, Kevin Spacey, Kate Bosworth

Czas trwania (min): 154

Superman: PowrótSuperman: Powrót

SEXiPISTOLS

Dwie młode i śliczne panny postanawiają walczyć z niesprawiedliwością na świecie… napadając na banki! Jedna z nich to wykształcona dama z dobrego domu, druga – to sierota o twardym charakterze. Ich przyjaźń to istny dynamit, który może wybuchnąć w każdej chwili, ale to nie ich uroda spędza mężczyznom sen z powiek. Lont zostaje podpalony przez kilku typów spod ciemnej gwiazdy, którzy mają zamiar sprzedać Meksyk. Zanim jednak bandyci zabiorą się za realizację niecnego planu, przebojowe dziewczyny rozpętają istne trzęsienie ziemi. Tym razem to nie twardziele z Rio Bravo rządzą Dzikim Zachodem, a dwie piękne niewiasty… Który z mężczyzn nie chciałby stanąć oko w oko z jedną z nich?

Obsada: Salma Hayek, Penelope Cruz, Steve Zahn

Czas trwania (min): 93

SEXiPISTOLSSEXiPISTOLS

Sztuka zrywania

Vince Vaughn i Jennifer Aniston grają role Gary’ego i Brooke, pary, której wymyka się spod kontroli pozornie niewielka sprzeczka i oboje – po dwóch latach związku – muszą stanąć przed wyborem – miłość czy rozstanie. Kiedyś szczęśliwa para, teraz walczy ze sobą wspierając się radami licznych przyjaciół i rodziny. Po stronie Gary’ego stoi jego najlepszy przyjaciel Johnny O (Jon Favreau); agent nieruchomości Riggleman (Jason Bateman) oraz jego bracia i partnerzy biznesowi – pracoholik, Dennis (Vincent D'Onofrio) i czarujący Lupus (Cole Hauser). Brooke jest wspierana przez przyjaciółkę Addie (Joey Lauren Adams), jej męża – domatora Andrew (Peter Billingsley), ekstrawaganckiego (ale-nie-geja!) brata Richarda (John Michael Higgins), matkę (Ann-Margret), szefową i właścicielkę galerii Marilyn Dean (Judy Davis) oraz recepcjonistę Christophera (Justin Long). Wspierając się na wynikających z dobrych intencji – ale często chybionych – radach, Gary i Brooke eksperymentują z licznymi schematami, które mają na celu pozbyć się partnera lub go odzyskać. Dochodzą także do wniosku, że jeśli chodzi o sprawy sercowe, zwycięstwo nie polega na tym, aby być jedynym, który przetrwa, ale na tym, aby w odpowiednim momencie złożyć broń.

Obsada: Vince Vaughn, Joey Lauren Adams, Jennifer Aniston

Czas trwania (min): 105

Sztuka zrywaniaSztuka zrywania

Jak być sobą

Przekonany, że seria zbiegów okoliczności, które go spotykają, Albert Markovski (Jason Schwartzman) skrywa odpowiedź na największe zagadki świata. Wreszcie prosi o pomoc agencję detektywistyczną, …co zmusi go do postawienia sobie pytań o sedno życia. W celu odkrycia znaczenia tych wydarzeń, Albert zatrudnia Bernarda i Vivian Jaffe (Dustin Hoffman i Lily Tomlin) tj. Egzystencjalnych Detektywów – małżeństwo metafizyków, którzy odważnie zmagają się z zagadkami życia, nurtującymi ich klientów. W trakcie śledztwa obserwują ich z bliska, poznają codzienną rutynę, a nawet przeprowadzają wywiady ze znajomymi oraz szefami – wszystko po to, aby rozgryźć sens ich istnienia. Oczywiście tak postawione wyzwanie wyróżnia Egzystencjalnych Detektywów od innych agencji, ale też czyni ich pracę niezwykle trudną.

Obsada: Jason Schwartzman,Isabelle Huppert, Dustin Hoffman

Czas trwania (min): 106

Jak być sobąJak być sobą

Rebeliant

Jest rok 1857. Całe Indie znajdują się pod panowaniem jednej spółki – brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Kompania, założona w 1600 roku przez grupę londyńskich kupców, po przyznaniu jej przez królową Elżbietę I monopolu na handel z Indiami Wschodnimi, stała się jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw w historii świata. Posiadała liczne prawa i przywileje: stanowiła prawo na posiadanych ziemiach, mogła samodzielnie zawierać traktaty, utrzymywała swoje twierdze i wojsko, mogła prowadzić wojny, biła też własną monetę. W owych czasach decydowała o losie jednej piątej ludności świata.

Obsada: Aamir Khan, Rani Mukherjee, Toby Stephens

Czas trwania (min): 150

RebeliantRebeliant

======

CO W TELEWIZJI?

======

PIĄTEK – 4 sierpnia

Taxi 3 – TVP2 19:55 komedia sensacyjna

Jaguar – POLSAT 19:30 przygodowy

• Uciekinier – TVN 21:10 fantastyka

Wybawca – TVP2 22:45 thriller

• Moje niezwykłe dziecko – ALE KINO 20:00 obyczajowy

Pająki – POLSAT 21:40 horror s.f.

SOBOTA – 5 sierpnia

Wehikuł czasu – TVN 21:35 fantastyka

• Bezlitośni zabójcy – TVP2 20:00 thriller

Żona astronauty – TVP2 23:10 thriller s.f.

Chłopcy z ferajny – TVN 23:35 sensacyjny

• Mistrz kierownicy ucieka 3 – TVN7 20:10 komedia sensacyjna

NIEDZIELA – 6 sierpnia

Partner – TVN 20:05 komedia

Żandarm i policjantki – TVP1 09:45 komedia

• Ostatni smok – POLSAT 19:30 sensacyjny

Szczęki 2 – TVN7 20:10 thriller

• Ostatni dzień lata – TVP1 00:00 obyczajowy

pozdrawiam

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

pietruch

Ja w skali 1/10 oceniam Supermana na słabą 5. Specjalnie poszedłem do imaxa, żeby mieć jeszcze lepsze wrażenia ale sceny, które były w 3D były za bardzo dynamiczne, przez co trudno było zauważyć efekt 3D – obraz był rozmazany, Naprawdę się zawiodłem, jak dla mnie to film był nudny jedynie podobał mi się Kevin Spacey w roli Lexa. Mogliby również bardziej rozwinąć wątek dziecka Lois – nie będę tu pisać o co chodzi, bo nie wszyscy jeszcze widzieli film, możliwe że rozwiną to w kolejnym filmie.

Grzesiu, napisz coś więcej, bo wiem że też byłeś w imaxie i chciałbym poznać twoją opinię. Czy też uważasz że napisy były stanowczo za małe, trudno było się skupić..

Supermana oceniam na 7 :)

majron

a ja dzisiaj ide na sloneczke miasto :) era nowe horyzonty zawitala do jeleniej :) a z premier tygodnia to tylko bandidas i i heart huckabees :)

srebrny

A co do naszej telewizij to ja sie nastawiam na 12 Małp Taxi 3 i czywiscie Chłopcy z Ferajny to jest kultowy film

srebrny

Supermana widzialem jzu na kompie nic specjalnego sztuka zrywania tez jakas dretwa bandidas znowu widzialem jakies 2 miesiace temu i jak dla mnie to najlepszy z tych 3 filmow

Proszę czekać…