Sromotna porażka Strażników 0

Jak widzimy, prośby scenarzysty Strażników, Davida Haytera były uzasadnione. Wiedział co się święci, lecz nawet i one nic nie pomogły.

Góra Czarownic

Pierwsze miejsce w Box Office w Stanach Zjednoczonych zajął widowiskowy film familijny Góra Czarownic z Dwaynem Johnsonem znany także jako The Rock.

Pewien taksówkarz z Las Vegas zabiera dwójkę pasażerów – dzieci obdarzonych ponadnaturalnymi zdolnościami. Okazuje się, że jedyną drogą do ocalenia świata jest odkrycie sekretu Góry Czarownic, a zadanie to należy właśnie do trójki podróżującej taksówką. Rozpoczynają więc niebezpieczny wyścig wraz z rządem, mafią i kosmitami podążającymi ich tropem.

Obraz zarobił przyzwoite 25 milionów dolarów, co przy budżecie 90 milionów, może się lekko zwrócić. Mimo wszystko, przed obrazem ciężkie zadanie, za parę tygodni wchodzi duża konkurencja pod tytułem Monsters vs. Aliens.

Strażnicy, hit ostatniego weekendu, odnotował wielką porażkę i niesamowicie duży spadek frekwencji – 61%, zajmując miejsce drugie. W szeptanym marketingu obraz zebrał słabe recenzje w Stanach, co na pewno jest przyczyną takiego wyniku. Recenzje w prasie miał bardzo zróżnicowane, co nie zdarza się często. Średnio było 120 pozytywnych na 70 negatywnych, a przeważnie jest wyraźny nacisk w jedną stronę. Strażnicy o budżecie 150 milionów dolarów zarobili w ten weekend 18 milionów, co razem w Stanach dało im 86 milionów. Producenci muszą walczyć o jakieś 130 milionów, zanim obraz zejdzie z ekranów. Z całą pewnością z takimi wynikami film Snydera nie będzie zaliczany do hitów roku, wbrew prognozom.

Trzecią lokatę zajęła nowość przeznaczona dla fanów horroru. Obraz The Last House on the Left zarobił przyzwoite 14, 7 miliona dolarów.

StrażnicyStrażnicy

Studio Fox w końcu ma swój hit i to dość nieoczekiwany. Uprowadzona z Liamem Neesonem jest już 7 tydzień w pierwszej piątce, zarabiając kolejne 6,7 miliona dolarów, mając razem 127 milionów.

Ostatnią nowością jest komedia Miss March o człowieku, który budzi się ze śpiączki, dowiadując się, że jego dziewczyna została miss marca playboya. Udaje się w podróż pełna przygód, by ją odszukać. Komedia zajęła 10 pozycję, zarabiając słabe 2,3 miliona dolarów.

The Last House on the LeftThe Last House on the Left

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Czudi

Tu mnie masz;)

Anonimowy

Ale Matrix był olbrzymim sukcesem w kinach na całym swiecie zarobił 460 mln $

Czudi

widziałem wyniki, tylko jakoś mi się wydaje, że Sin City nie miało takiej promocji, a popularność w kinach tak nie spadała, ponieważ ludzie sobie film polecali (jak z Matrixem, który w kinach hitem nie był), a tutaj jest odwrotnie. Odnośnie obu filmów to fani komiku stanowi raczej nikły ułamek z tych, którzy poszli do kin. Może w Stanach są to popularne serie, ale raczej chodziło o ciekawość widzów.
W moim przypadku o pójściu na Strażników zdecydowało fenomenalne Miasto Grzechu;)

Anonimowy

Ale sin city zarobił tylko 74 mln w usa w 129 dni, natomiast straznicy ponad 80 w 10 dni :-), fakt ze straznic kosztowali 3 razy wiecej, wiec tym samy zyski beda mniejsze, ale to nie znaczy ze odstraszył fanow, wrecz przeciwnie fanów poszło wiecej niz na sin city :-)

Czudi

To samo można by napisać o "Sin City", a jednak tamten film wzorowany tez na specyficznym komiksie nie odstraszył widzów;p

Proszę czekać…