Sromotna porażka Strażników

Góra Czarownic

Jak widzimy, prośby scenarzysty Strażników, Davida Haytera były uzasadnione. Wiedział co się święci, lecz nawet i one nic nie pomogły.

Pierwsze miejsce w Box Office w Stanach Zjednoczonych zajął widowiskowy film familijny Góra Czarownic z Dwaynem Johnsonem znany także jako The Rock.

Pewien taksówkarz z Las Vegas zabiera dwójkę pasażerów – dzieci obdarzonych ponadnaturalnymi zdolnościami. Okazuje się, że jedyną drogą do ocalenia świata jest odkrycie sekretu Góry Czarownic, a zadanie to należy właśnie do trójki podróżującej taksówką. Rozpoczynają więc niebezpieczny wyścig wraz z rządem, mafią i kosmitami podążającymi ich tropem.

Obraz zarobił przyzwoite 25 milionów dolarów, co przy budżecie 90 milionów, może się lekko zwrócić. Mimo wszystko, przed obrazem ciężkie zadanie, za parę tygodni wchodzi duża konkurencja pod tytułem Monsters vs. Aliens.

Strażnicy, hit ostatniego weekendu, odnotował wielką porażkę i niesamowicie duży spadek frekwencji – 61%, zajmując miejsce drugie. W szeptanym marketingu obraz zebrał słabe recenzje w Stanach, co na pewno jest przyczyną takiego wyniku. Recenzje w prasie miał bardzo zróżnicowane, co nie zdarza się często. Średnio było 120 pozytywnych na 70 negatywnych, a przeważnie jest wyraźny nacisk w jedną stronę. Strażnicy o budżecie 150 milionów dolarów zarobili w ten weekend 18 milionów, co razem w Stanach dało im 86 milionów. Producenci muszą walczyć o jakieś 130 milionów, zanim obraz zejdzie z ekranów. Z całą pewnością z takimi wynikami film Snydera nie będzie zaliczany do hitów roku, wbrew prognozom.

Trzecią lokatę zajęła nowość przeznaczona dla fanów horroru. Obraz The Last House on the Left zarobił przyzwoite 14, 7 miliona dolarów.

StrażnicyStrażnicy

Studio Fox w końcu ma swój hit i to dość nieoczekiwany. Uprowadzona z Liamem Neesonem jest już 7 tydzień w pierwszej piątce, zarabiając kolejne 6,7 miliona dolarów, mając razem 127 milionów.

Ostatnią nowością jest komedia Miss March o człowieku, który budzi się ze śpiączki, dowiadując się, że jego dziewczyna została miss marca playboya. Udaje się w podróż pełna przygód, by ją odszukać. Komedia zajęła 10 pozycję, zarabiając słabe 2,3 miliona dolarów.

The Last House on the LeftThe Last House on the Left