"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Odlot w Cannes 0

Jak doniosły dzisiaj amerykańskie media Odlot, produkcja Disney Pixar’s otworzy prestiżowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Jest to ogromne wyróżnienie dla studia, bowiem jeszcze nigdy ich produkt, nie otwierał jakiegoś ważniejszego festiwalu filmowego. Premiera w wersji Digital 3D odbędzie się wieczorem 13 maja.

Kadr z filmu Odlot (2009)

Dyrektor Disney’a Dick Cook, w oświadczeniu powiedział:

To wielki zaszczyt dla The Walt Disney Studios oraz naszych niesamowicie utalentowanych współpracowników z Pixar Animation Studios. Film Odlot został wybrany do otwarcia Festiwalu Filmowego w Cannes jako pierwsza animowana produkcja w historii. To historyczny krok również ze względu na to, że wykorzystaliśmy technologię 3D. Jesteśmy dumni z filmu i nie możemy się doczekać do podzielenia się nim z wami w Wenecji. W części świata premiera będzie miała miejsce 13 maja a w pozostałej części świata 29 maja.

Odlot to historia pewnego 70-latka, który spełnia swoje marzenia i udaje się w niezwykłą podróż wraz ze swoim domem, do którego przywiązał ogromną ilość balonów. Nieoczekiwanie towarzyszyć mu będzie optymistycznie nastawiony do świata 9-latek imieniem Russel. Wspólnie

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Madlen312 2009-03-20

Też zwróciłam na to uwagę :) Gdzie Cannes(Francja) a gdzie Wenecja(Włochy)!!!
Tak czy inaczej ten "Odlot" musi być bardzo dobrym filmem animowanym skoro taki zaszczyt go spotka!Pozostaje tylko czekać na premierę :)

Czudi 2009-03-20

Otworzy Cannes, a czemu jest nnapisane, że w Wenecji?;P

Proszę czekać…