Nowinki o Avatarze! 0

Josh Quitner z czasopisma TIME miał okazję zobaczyć pierwsze fragmenty z oczekiwanego Avatara Jamesa Camerona.

Avatar

Główne role w Avatar grają: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, CCH Pounder, Peter Mensah, Laz Alonso, Wes Studi, Stephen Lang i Matt Gerald.

Przy projekcie pracowało ponad 1000 ludzi, a koszt przekraczał ponad 300 milionów dolarów, co oznacza, że obraz staje się najdroższym filmem wszech czasów. Przypomnijmy, że to miano dotychczas miał film Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata, który miał budżet w wysokości 300 milionów dolarów.

Obraz reprezentuje rewolucyjną technologią cyfrową, nad którą Cameron pracował od 10 lat.

Ponadto korzystano z nowatorskich miniaturowych kamer "przyczepionych" do głów aktorów, by replikować ich ekspresje oraz cyfrowych kamer trójwymiarowych. Jest to pierwszy film, który jest kręcony w 3-D. Dotychczas obrazy były kręcony technologią 2-D i przerabiane na 3-D.

Avatar przedstawia historię kalekiego weterana wojennego (Sam Worthington), który trafia na planetę Pandora zamieszkałą przez wysokorozwiniętą rasę humanoidalnych kotów. Tam znajduje upragniony spokój. Niestety, nie na długo, ponieważ wkrótce wybucha wojna między dwoma cywilizacjami.

Sam dziennikarz TIME pisał:

Nie mogłem odróżnić co było prawdziwa, a co było animacją. Nawet wiedząc, że ten niebieski gość nie może być prawdziwy. Sceny były tak zadziwiające i absorbujące, że następnego ranka miała szczególnie dziwne uczucie tam powrócić. Tak jakby Pandora była prawdziwa…

Tacy wizjonerzy kina jak Steven Spielberg i Peter Jackson przewidują, czym będzie Avatar i technologia 3-D:

To będzie największy aktorski film trójwymiarowy wszech czasów – Steven Spielberg

Prawie każdy film zyskuje dzięki tej technologii 3-D – Peter Jackson

Planuję każdy mój film robić w technologii 3-D – James Cameron

A co Wy o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

piwo_war

No myślę, że jeżeli film naprawdę okaże się tym, czego wszyscy oczekujemy, to to będzie arcydzieło :) ale poczekamy, zobaczymy i wtedy ocenimy :))

Proszę czekać…