"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Gotowy skrypt prequela Coś 0

Ronald D. Moore, scenarzysta Battlestar Galactica poinformował właśnie, iż skończył pisanie scenariusza do prequelu filmu Coś. Przypominamy, że był to dla niektórych kultowy horror Johna Carpentera z 1982 roku. Teraz po 27 latach od premiery znów wydarzenia z Antarktydzie będzie można oglądać w kinach.

Kadr z filmu Coś (1982)

Pisarz poinformował:
bq. Zrobiłem moje projekty. Byli bardzo szczęśliwi. Mają wstępnego reżysera i wstępną obsadę, więc nie pozostaje nic innego jak oczekiwać zielonego światła na rozpoczęcie produkcji. Nie jestem szefem, więc nie ja decyduję. Jestem kimś w rodzaju kucharza, który przygotował produkt i czeka czy nim kogoś obsłuży.

Wiadomo, iż fabuła prequelu ma opowiadać historię Norweskich polarników, których opuszczoną stację badawczą odnaleziono w filmie Carpentera. Scenariusz jest po prostu bardzo dobry i może powtórzyć sukces horroru z 1982 roku.

Z nieoficjalnych informacji mówi się, iż reżyserem projektu miałby zostać Matthijs van Heijningen, który również będzie pracował ze Zackiem Snyderem przy okazji filmu Army of the Dead.

Zobaczymy, co wyjdzie z tego prequela i czy w ogóle uzyska akceptację studia.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

morda64

Wątpię by ten prequel powtórzył sukces filmu Carpentera. Efekty specjalne będą na pewno stać na wyższym poziomie ale to nie wszystko. Atmosfera tamtego filmu była ’’gęsta’’ , niepowtarzalna. Niewiele filmów miało podobną (The Shining, Alien, Cube), prawie niewykonalne oddać ją na nowo. Ale reżyserowi życzę powodzenia..

Proszę czekać…