Dwa filmy o McQueenie 0

Pierwszy film będzie bazował na książce pt. Steve McQueen: Portrait of an American Rebel. Wytwórnia Paramount, mimo początkowych kłopotów, na miejsce scenarzysty wybrała Jesse`go Wigutowa. Historia będzie starała się pokazać całe życie McQueena – począwszy od młodzieńczych lat, a skończywszy na karierze aktorskiej.

Drugi film będzie adaptacją książki autorstwa pierwszej żony aktora – Neile McQueen Toffel. Skrypt na podstawie My Husband, My Friend stworzy Bruce A. Taylor. W tym wypadku życie aktora nie jest tak szeroko przedstawiane.

Nasuwa się pytanie, czy rzeczywiście potrzebne są, w jednym czasie, aż dwa filmy biograficzne o tej samej osobie? Jest szansa, że po skalkulowani bilansu zysków i strat zwycięży tylko jedna koncepcja. Z kolei inni mówią, że wygra ten film, który będzie bardziej skandaliczny, a wiemy że tego w życiu Steve`a McQueena nie brakowało.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

morda64

Steve McQueen – legenda kina, jeden z moich ulubionych aktorów. Według mnie powinni wybrać raczej scenariusz pokazujący przekrój jego całego życia.

Proszę czekać…