Zwiastun Taking Woodstock 0

Film jest adaptacją pamiętnika Elliota Tibera, który odegrał rolę, pomagając przy historycznym festiwalu z 1969 roku. Odbył się on na ziemi jego sąsiada.

Ang Lee

Taking Woodstock reżyseruje Ang Lee, twórca Oscarowych Tajemnica Brokeback Mountainn, a ostatnio Ostrożnie, pożądanie. Autorem scenariusz jest James Schamus.

Demetri Martin (The Daily Show with Jon Stewart) zagra Tibera, młodego dekoratora wnętrz z Greenwich Village zobligowanego do prowadzenia rodzinnego interesu, motelu. Latem 1969 roku odnajduje się w środku określającego pokolenie doświadczenia, kiedy zgłosił się na ochotnika, by jego motel był domem dla organizatorów Woodstocku. Chwilę wcześniej jego sąsiad, Max Yasgur, udostępnił swoją farmę na te wydarzenie.

Imelda Staunton i Henry Goodman zagrali rodziców Tibera, a Jonathan Groff zagrał organizatora Woodstock, Michaela Langa; Emile Hirsch zagrał weterana z Wietnamu, Eugene Levy wcielił się w rolę Yasgura i Liev Schreiber (X-Men Origins: Wolverine) zagrał transwestytę imieniem Vilma.

Jeffrey Dean Morgan
(Watchmen) wcielił w rolę żonatego mężczyzny, który ma romans z Tiberem, a Paul Dano i Zoe Kazan zagrali parę hipisów, udających się na koncert. Dan Fogler zagrał szefa lokalnej trupy teatralnej, a Mamie Gummer zagrała asystentkę Langa.

Szykuje się ciekawe kino. Zapraszamy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…