"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Los Angeles wspiera filmowców 0

W dniu dzisiejszym władze miejskie Los Angeles zdecydowały się wesprzeć finansowo i nie tylko producentów filmowych kręcących swoje filmy w tym mieście. Jest to pierwszy taki przypadek na świecie, kiedy jakaś władza miejska wspiera branże filmową w taki sposób. Teraz nie jest wykluczone, że inne miasta pójdą w ich ślady.

Panorama Los Angeles

Siedmiopunktowy pakiet ulg podatkowych nazwanych przez wszystkich po prostu "Brzydulą" powstał po tym jak przeanalizowano koszty i wpływy jednego odcinka serialu Brzydula Betty kręconej przez stację ABC. Okazało się, że jedna godzina pracy nad serialem powoduje powstanie 180 miejsc pracy oraz wpływy w wysokości 2,2 mln $ z podatku dochodowego. Jeśli doliczymy do tego blisko 880 tysięcy $ innych kosztów związanych z wynajęciem miejsc, obsługą czy zajmowaniem pasów drogowych wychodzi ogromny zysk dla miasta.

Dlatego też miasto Los Angeles zdecydowało się wesprzeć producentów filmowych poprzez ulgi podatkowe, wynajdowanie miejsc parkingowych na pojazdy filmowców oraz instalowanie w mieście odpowiednich podłączeń do prądu, aby nie musieć korzystać z generatorów. Dodatkowo mówi się o zmniejszaniu a częściowo nawet likwidowaniu opłat za tymczasowe zajmowanie dróg podczas kręcenia filmów.

Pakiet ma dotyczyć nie tylko serialu stacji, ABC ale również wszystkich, którzy będą chcieli nakręcić swoje filmy na terenie miasta Los Angeles.

Źrodło: The Associated Press

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

piwo_war

Bardzo ładne posunięcie ze strony władz miasta aniołów.
Najważniejsze, żeby branża filmowa się rozwijała :)

Proszę czekać…