Will Ferrell wygrywa wyścig 0

W miniony weekend szczyt amerykańskiego box office zdobyła komedia z Willem Ferrellem Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby. Za kamerą tej rozgrywającej się w środowisku wyścigów NASCAR komedii stanął Adam McKay. Film, w którym oprócz Ferrella wystąpił także John C. Reilly, zarobił w pierwszy weekend 47 milionów dolarów. Czy uda mu się zdobyć uznanie wśród polskich widzów przekonamy się doppiero za 4 miesiące. Do Polski film ma trafić w grudniu i miejmy nadzieję, że będziemy mogli wtedy świętować sukcesy naszego mistrza kierownicy – Roberta Kubicy!

Na miejscu drugim ze znacznie skromniejszym wynikiem 16 milionów uplasowała się druga nowość tego tygodnia, animacja Barnyard: The Original Party Animals. Obraz zarobił niemal dwa razy tyle co debiutujący tydzień temu animowany Po rozum do mrówek, z powodu którego przekładano premierę Barnyard. Nowy film jest już trzecią animacją w pierwszej dziesiątce box office, bowiem w rankingu notowany jest także Straszny dom, który tym razem trafił na pozycję siódmą po spadku z czwartej. Straszny dom zarobił kolejne 6 milionów, dając ogółem prawie 57 milionów dolarów. Tuż za nim z dochodem niecałych 4 milionów uplasował się Po rozum do mrówek.Zeszłotygodniowy zwycięzca Miami Vice spadł na pozycję czwartą z zyskiem 9 milionów. Więcej o dwa miliony zarobili Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka, którzy zamykają pierwszą trójkę. Obraz jest na dobrej drodze do zgromadzenia 400 milionów dolarów zysku do końca lata. W tej chwili jest ósmym najbardziej dochodowym filmem w USA, ale już wkrótce wyprzedzi Gwiezdne Wojny – Epizod 2: Atak Klonów i zagrozi Spider-Manowi.

Na miejscu piątym z dochodem przeszło 8 milionów zadebiutował brytyjski dreszczowiec Zejście z 2005 roku, który na polskich ekranach gościł w styczniu. Na pozycję szóstą z trzeciej spadła komedia dla nastolatków John Tucker Must Die, a na dziewiątą z siódmej – Ty, Ja i On.

Dziesiątkę zamknęła kolejna nowość, dreszczowiec z Robinem Williamsem The Night Listener. Obraz w reżyserii Patricka Stettnera, który powstał na bazie bestsellerowej powieści Armisteada Maupina, zarobił przeszło 3 miliony.

Z pierwszej dziesiątki wypadły Kobieta w błękitnej wodzie oraz Diabeł ubiera się u Prady.

megafon.pl

Kadr z filmu Talladega Nights: The Ballad of Ricky BobbyKadr z filmu Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Widziałam tego gostka w filmie "Stara szkoła"… śmieszny nawet :-)

Proszę czekać…