"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Box Office: Amerykę atakują potwory 0

Świetnie poradziła sobie animacja Potwory kontra Obcy, która w piątek (dzień swojego debiutu) zgarnęła blisko 16 mln $. Analitycy, więc przewidują, iż w ciągu całego weekendu obrazowi uda się zebrać koło 50 mln $. Wyniki byłyby pewnie lepsze gdyby nie fakt, iż Potwory kontra Obcy, są filmem w wersji 3D. Bilety na takie filmy są tradycyjnie droższe o około 4 $.

Kadr z filmu Potwory kontra Obcy (2009)

Dodatkowo animacja DreamWorks do swojego sukcesu może dopisać sobie rekordową ilość wyświetlania poza sezonem letnim. Obraz trafił, bowiem do kin w blisko 4’104 kopiach, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia o zdobyciu 50 mln $, to produkcja ta stanie się trzecią najbardziej dochodową premierą w historii marca.

Z innych premierowych filmów dobrze radzą sobie Udręczeni, którzy zarobili blisko 8,5 mln $. Horror inspirowany prawdziwymi wydarzeniami zaskoczył wszystkich, którzy spodziewali się raczej 10 mln $ w ciągu całego weekendu.

Za to zdecydowanie słabo radzi sobie 12 Rund, którego reżyserem jest Renny Harlin. Od czasu Szklanej Pułapki 2 twórca ten nie nakręcił żadnego filmu, który świetnie radziłoby sobie w kinach. W piątek 12 rund zarobiło jedynie 2 mln $.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…