Konkurs z Dziennikiem nimfomanki 0

Premiera Dziennika nimfomanki w Hiszpanii odbiła się szerokim echem w tamtejszych mediach i poruszyła widzów. Katolicka społeczność była oburzona tematyką filmu, a plakat wywołał w Madrycie tak wiele kontrowersji, że ostatecznie został wycofany. Christian Molina przedstawia doświadczenia pięknej, uzależnionej od seksu Francuzki oparte na autobiograficznej powieści Valérie Tasso Dziennik nimfomanki. Nagrody w konkursie otrzymują: Katjen27, LeszekK, Redman, Wegorzyk, clarine, piwo_war, Scarlett666

Kadr z filmu Dziennik nimfomanki

Val, już jako nastolatka, przeżywa pierwsze doświadczenia seksualne i bardzo szybko odkrywa, że seks uzależnia ją jak narkotyk. Determinacja w poszukiwaniu zmysłowych doznań z przypadkowymi partnerami rośnie z upływem czasu i sprawia, że Val rezygnuje z ambitnej pracy, aby zostać… prostytutką. Jednocześnie cały czas poszukuje prawdziwej miłości, nie wiedząc, co to słowo tak naprawdę znaczy. Czy w świecie płatnego seksu można odnaleźć miłość swego życia?

Kadr z filmu Dziennik nimfomankiKadr z filmu Dziennik nimfomanki

Wywodząca się z klasy średniej wyrafinowana Francuzka, pewnością siebie i sprytem niezwykle skutecznie uwodzi swoich hiszpańskich kochanków. Okazuje się, że wbrew przewidywaniom, nowe życie niesie ze sobą wiele uroków, z których dziewczyna chętnie korzysta. Praca prostytutki odkrywa przed nią nowy, nieznany świat doznań – w przypadkowym seksie z nieznajomymi, Tasso odnajduje możliwość wyrażenia swojej osobowości. Zatraca się tak bardzo, że aby zacząć kontrolować to, co robi, spisuje nazwiska swoich klientów oraz wszelkie szczegóły zażyłości z nimi w formie pamiętnika. Książka Dziennik nimfomanki stanowi zapis jej wyznań, w których Tasso, z zaskakującą otwartością, opisuje szczegóły swoich erotycznych przeżyć. Jak określa autorka, jest to szczera opowieść o damskiej seksualności i dążeniu kobiety do akceptacji społecznej poprzez jej ciało.

Kadr z filmu Dziennik nimfomankiKadr z filmu Dziennik nimfomanki

Valérie Tasso była prostytutką przez sześć miesięcy – zrezygnowała z tej profesji, gdy tylko zaspokoiła swą ciekawość i zdobyła konieczne doświadczenie. Obecnie, po uzyskaniu doktoratu w dziedzinie seksuologii, jak sama mówi "łączy ze sobą słowa, by tworzyć książki". Prowadzi także badania i wykłady.

Kadr z filmu Dziennik nimfomankiKadr z filmu Dziennik nimfomanki

Tasso określa samą siebie jako “wolnomyślicielkę, zawodowego obrońcę wolności i osobę dość swobodną". W życiu osobistym znalazła odpowiedź na wszystkie pytania, jakie mogła postawić, w związku ze swoimi zainteresowaniami seksualnymi. Czerpała wiedzę nie tylko z teoretycznej refleksji, lecz również z własnej, odważnej egzystencji. Na tej podstawie zidentyfikowała społeczne pułapki, jakie wiążą się z seksem i wyciągnęła wnioski. Twierdzi, że “każdy, kto ignoruje słuszność reguł, skazany jest na ich przestrzeganie."

Kadr z filmu Dziennik nimfomankiKadr z filmu Dziennik nimfomanki

ZADANIE konkursowe:
Dodaj przynajmniej jedną treść do naszej bazy filmowej ( w zgłoszeniu podaj ID ) i odpowiedz na pytanie. Jakiej narodowości jest główna bohaterka filmu Val?

Nagrody w konkursie:
7 książek Dziennik nimfomanki

Regulamin konkursu.
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- odpowiedź a w temacie e-maila wpisać: Dziennik,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 16.04.2008 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 17.04.2009 najwcześniej po godz. 12.00 na stronie głównej fdb.pl.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Scarlett666

Aż mi się nie chce wierzyć, że wygrałam! :)

Katjen27

Dziękuję pięknie. Bardzo chciałam tą książkę ! :)

Czudi

Wyniki podamy 17.04.2009 najwcześniej po godz. 12.00:DDDD

anahs

kiedy będą wyniki?

patryk_bmw

Bardzo dobry film. Polecam serdecznie tym, którzy borykają się z własną osobowością różniącą się od swoich rówieśników. Co nie czyni ich gorszymi oczywiście. Film daje nam zrozumieć pewną ideologię, która powinna stać się naszym motto życiowym-cieszmy się tym co nas uszczęśliwia, nie bójmy się tego, nie blokujmy się w imię rozsądku i moralności, żyjmy a to nie oznacza brnijmy. Pozdrawiam wszystkich czytelników…

Proszę czekać…