"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kwietniowe nowości DVD 0

Kwiecień obfituje w bardzo wiele ciekawych premier filmowych w wydaniu DVD i Blu-Ray. Jest to świetna okazja dla wszystkich kinomanów na powiększenie swojej domowej kolekcji. My również postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska wszystkim nowością w tym miesiącu i wybrać 10 najciekawszych naszym zdaniem produkcji, które warto zakupić (bądź wypożyczyć). Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nimi.

Zdjęcie jednego ze sklepów oferujących sprzedaż płyt DVD i Blu-Ray

Kadr z filmu Mała MoskwaKadr z filmu Mała Moskwa

Mała Moskwa

Polska 2008

Reżyseria: Waldemar Krzystek

Dystrybucja: TiM Film Studio

Nareszcie na małym ekranie będzie możliwość obejrzenia filmu, który wzbudził takie przeróżne głosy na festiwalu w Gdyni. Waldemar Krzystek nakręcił film, który dla jednych jest ciekawym spojrzeniem na zakazaną miłość a dla innych odgrzewaniem starych tematów. Niemniej wobec tej produkcji nie da się przejść obojętnie. Co ciekawe to jeden z nielicznych Polskich filmów, które bez strachu można polecać innym. Dodatkowo świetna gra aktorska Swietłany Chodczenkowej.

Kadr z filmu 33 Sceny z życiaKadr z filmu 33 Sceny z życia

33 Sceny z życia

Polska 2008

Reżyseria: Małgorzata Szumowska

Dystrybucja: Kino Świat

Po raz drugi 33 Sceny z życia będzie musiało konkurować z Małą Moskwą. Tym razem, na rynku płytowym. Dystrybutorzy obu filmów postanowili praktycznie w tym samym czasie wydać je do sprzedaży, co stwarza wrażenie, że chcą sprawdzić, która produkcja jest bardziej popularna. Sam film to dzieło mocno dojrzałe i pozbawione stylistycznych podróbek. Opowieść o śmiertelnej chorobie, która na zawsze odmieni oblicza głównych bohaterów. Do tego świetna gra aktorska Macieja Stuhra, który udowadnia, że posiada talent a nie tylko nazwisko.

Kadr z serialu Dr HouseKadr z serialu Dr House

Dr House – Sezon 2

USA 2005- 2006

Dystrybucja: TiM Film Studio

Jeśli nie znacie Gregory’ego Housa to nie wiecie, co tracicie. Chyba nikt poza Amerykanami nie potrafiłaby stworzyć tak odpychającego, ale zarazem poruszającego bohatera. Właściwie wszyscy zastanawiają się nad fenomenem tego, że stał się tak popularną osobą. Choć ja osobiście uważam, że każdy z nas ma coś z Housa – czasami bywamy cyniczni, czasami dobroduszni, ale w głębi duszy zazdrościmy mu jego świetnego czarnego humoru.
Tym razem dystrybutor zaoferował nam drugi sezon tego świetnego serialu. Czy wreszcie "związek" z Lisą Cuddy przeskoczy na kolejny etap?

Kadr z filmu 99 FrankówKadr z filmu 99 Franków

99 Franków

Francja 2007

Reżyseria: Jan Kounen

*Dystrybucja: *Best Film

Czy branża reklamowa może być powodem stworzenia niezwykłej komedii? Francuski reżyser udowadnia, że tak. Główny bohater to majętny i jeden z najlepszych przedstawicieli tej branży. Jego głównym problemem to pociąg do kokainy i coraz częstsze myślenie, że czegoś jednak mu w życiu brakuje. I tak postanawia zbuntować się i stanąć do walki z wszechobecną a często niedostrzegalną branżą reklamową od środka.
Jest to jedna z ciekawszych komedii europejskich od kilku lat. Film nie jest wybitny, ale warto się z nim zapoznać. Żałuje tylko, że nie pokazywano go w kinach.

Okładka płyty filmu Ironia losuOkładka płyty filmu Ironia losu

Ironia losu

ZSRR 1974

Reżyseria: Eldar Riazanow

Dystrybucja: 35 mm

Każdy kraj ma jakieś swoje filmy pokazywane, co roku. Polska ma Kevina pokazywanego w święta i Szklaną Pułapkę w sylwestra a Rosja ma Ironię losu. To gorzka, ale zarazem wspaniała komedia, która jak nasze produkcję Bareji nie starzeją się. Opowieść o Żenii, która pijany trafia nie do swojego mieszkania (co ciekawe nawet nie do swojego miasta). Przypadek sprawia, że komedia pomyłek staje się coraz bardziej absurdalna, gdy dodamy do tego, że chłopak zakochuje się w Nadii, właścicielce mieszkania, do którego omyłkowo trafił. Postanawia całkiem odmienić nie tylko swoje życie, ale również i jej. Ale czy to, co oferuje jest tego warte?

Kadr z filmu Quantum Of SolaceKadr z filmu Quantum Of Solace

Quantum Of Solace

USA/Wlk. Brytania 2008

Reżyseria: Marc Forster

Dystrybucja: Imperial CinePix

Dobry obserwator i sympatyk filmów Bonda dostrzeże, że co jakiś czas fabuła Bonda staje się bardziej realna i poważna. I tak właśnie jest z mocno kontrowersyjnym filmem Marca Forestera. Dla jednych jest to niszczenie Bondowskiej tradycji dla innych świetny start i tchnięcie nowego ducha w całą serię. Quantum zmienia wiele: to najkrótszy film w historii serii, nie padają w nim słynne słowa: Bond, James Bond a agent 007 nie pija martini wstrząśniętej, ale niezmieszanej. Czy jednak wychodzi to na złe dla całej akcji? Myślę, że trzyma poziom i jest świetnym oczyszczeniem przed kolejnymi obrazami z Bondowskiego cyklu.
W dodatkach reportaże z planu, teledysk oraz zwiastuny.

Kadr z filmu HarakiriKadr z filmu Harakiri

Harakiri

Japonia 1962

Reżyseria: Masaki Kobayashi

Dystrybucja: Blink

Co jakiś czas w sprzedaży pojawia się film, który mimo swoich wielu lat nadal robi ogromne wrażenie. Tak właśnie jest z Japońską produkcją opowiadającą o zmianie i kształtowaniu się kultury na granicy tradycji i nowoczesności. Opowieść o pewnym samuraju, który nie widząc możliwości dalszego zarobkowania postanawia popełnić tytułowe samobójstwo. Chcę to zrobić na dziedzińcu dworu rodu Iyu, ale jak się wkrótce przekonuje jego prośba nie jest pierwsza. Ten film to jeden z ciekawszych obrazów, które kiedykolwiek trafiły do kin. Po prostu trzeba obejrzeć.

Kadr z filmu W sieci kłamstwKadr z filmu W sieci kłamstw

W sieci kłamstw

USA 2008

Reżyseria: Ridley Scott

Dystrybucja: Galapagos

Czy zastanawialiście się czasami, dlaczego Amerykę tak wielu ludzi na świecie nienawidzi? Jeśli tak to po części w tym filmie znajdujemy odpowiedź. Twórca takich hitów kinowych jak Helikopter w ogniu czy Królestwo niebieskie postanowił tym razem zainteresować się tematem terroryzmu i agentów CIA ich zwalczających. Ale nie jest to taka typowa opowieść o walce dobra ze złem. Tutaj praktycznie nic nie jest takie łatwe jak się wydaje. Warto obejrzeć ten film choćby dla roli Russela Crowe'a, który w roli szefa agentów ścigających terrorystów jest po prostu świetny. To typowy przedstawiciel części amerykańskiej władzy, która uważa się za stróża porządku i że racja zawsze musi stać po jego stronie.
Jako dodatki w wydaniu DVD mamy okazję obejrzeć reportaże z planu, wywiady oraz komentarze twórców.

Kadr z filmu Rachel wychodzi za mążKadr z filmu Rachel wychodzi za mąż

Rachel wychodzi za mąż

USA 2008

Reżyseria: Jonathan Demme

Dystrybucja: Imperial CinePix

Kolejny świetny film, który niestety nie trafił do naszych kin a odrazu zostaje wydany na DVD. Jest to o tyle zastanawiające, iż wiele osób bardzo chwaliło sobie tutaj rolę Anne Hathaway, która odgrywa postać dziewczyny wracającej na łono rodziny po odwyku. Okazuje się, że rodzinny zjazd oraz ślub siostry głównej bohaterki to okazja nie tylko do świętowania, ale również do pokazania prawdziwego oblicza rodziny. Co prawda nie jest to film wybitny i posiada wiele błędów, które sprawią, że nigdy go nie uznamy za jakiś kultowy ale jednak jest to świetne kino na deszczową porę.

Kadr z filmu KlasaKadr z filmu Klasa

Klasa

Francja 2008

Reżyseria: Laurent Cantet

Dystrybucja: SPI

Zdobywca Złotej Palmy na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes nareszcie trafia do nas. Film to opowieść powstała na podstawie wspomnień nauczyciela, który postanawia porzucić elitarne liceum na rzecz pracy w państwowej szkole. Relacja jego do uczniów a w większości dzieci imigrantów stanowi tło do pokazania, jakie są problemy w wielo-kulturowym społeczeństwie. Obraz nietypowy, bowiem główną rolę zagrał twórca pamiętników – Francois Begaudeau a w rolach uczniów wystąpili debiutanci. To sprawia, że czasem widać nieco amatorszczyzny, ale z drugiej strony konwencja przypomina nieco film dokumentalny. I właśnie to sprawia, że coś w sobie ta produkcja ma.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…