Sammo Hung vs. Donnie Yen 0

Yip Man, film będący biografią legendarnego mistrza pięści Wing Chun, w którym główną rolę grał Donnie Yen doczeka się sequela, nad którym prace właśnie się rozpoczynają. Jak wiemy, choreografią niesamowitych walk w Yip Manie zajął się Sammo Hung, znany i lubiany aktor z Hong Kongu. Był bardzo doceniany za pracę przy Yip Manie i nominowany do wielu nagród.

Sammo Hung vs Donnie Yen

W Yip Man 2 ponownie będzie choreografem, ale tym razem także wystąpi na ekranie i do tego będzie walczyć z Donnie Yenem!

Sequel będzie mieć miejsce w 1949 roku po przybyciu Yipa do Hong Kongu. Tam też zaczął nauczać Wing Chun. Sammo Hung zagra mistrza pięści Hung Gar. Hung Gar Kuen jest systemem wywodzącym się z południowego Klasztoru Shaolin, zaliczany jest do pięciu głównych systemów południowych. Jako jeden z nielicznych systemów przetrwał do dnia dzisiejszego w prawie niezmienionej formie. Oczywiście ewoluował on jak każdy system, ale ewolucja odbywała się i odbywa przez wzbogacanie systemu, a nie jak w przypadku niektórych systemów – zastępowanie jednych technik poprzez inne. Podstawę systemu stanowią techniki pięciu zwierząt, pięciu elementów oraz system ćwiczeń Chi Kung.

Wykonywanie technik opartych na ruchach zwierząt nie polega na ułożeniu rąk w określony sposób, natomiast istotny jest sposób użycia siły oraz sposób poruszania się, który jest charakterystyczny dla każdej techniki.

W tamtych czasach Wing Chun uważano za styl walki dla kobiet, więc mistrz "twardego" stylu Hung Gar będzie chciał udowodnić swoją wyższość.

Sammo Hung i Donnie Yen po raz pierwszy zmierzyli się na ekranie w filmie SPL i zapraszam do obejrzenia tej niesamowitej walki.

A także niesamowity klip z Yip Mana, gdzie możemy zobaczyć popis umiejętności Donniego Yena w walce "reżyserowanej" przez Sammo Hunga, w której walczy z 10 japońskimi wojownikami!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…