Azjatyckie zwiastuny 0

CITY OF LIFE AND DEATH (dawniej Nanking, Nanking)

Kard z City of life and Death

Zacznijmy od osoby reżysera, Lu Chuana,, bowiem jest to jedna z najciekawszych postaci azjatyckiego kina. W każdym swoim filmie reżyseruje i jest autorem scenariusza. Ta superprodukcja wojenna o budżecie 14 milionów dolarów jest jego trzecim filmem.

Świat usłyszał o nim dzięki jego drugiego filmowi, Górski patrol, który walczył o główne nagrody na największych festiwalach na świecie – takich jak : Festiwal w Berlinie, Festiwal w Sundance, Festiwal w Tokio czy Festiwal w Hong Kongu.

Wszędzie zdobywał świetne recenzji i uznania zarówno krytyków jak i widzów.

Gdy dziennikarz z Beijing GaYu (Zhanng Lei) przybywa do mistycznego obozu Górskiego Patrolu Kekexili, jest świadkiem tybetańskich rytuałów pogrzebowych i żałoby w wiosce. GaYu koniecznie chce odkryć prawdę kryjąca się za tajemniczym zniknięciem ochotników biorących udział w patrolu, okrutną rzezią tybetańskich antylop i plotkami głoszącymi, że Górski Patrol pod przewodnictwem Ri Taia (Duo Buji) współpracuje z kłusownikami.

Nie ma co się dziwić, że po takich sukcesie dostał w swoje ręce jedną z ważniejszych historii dziejących się w Chinach w XX wieku. Obraz opowiada o Bitwie o Nanking i tym co się po niej działo, co historia określa mianem Masakra w Nanking albo Gwałt Nanking.

Zebrał wspaniałą obsadę utalentowanych aktorów. Zobaczymy Liu Ye, Gao Yuanyuan, Feng Wei czy Hideo Nakaizumi.

THIRST

Pełna zapowiedź horroru autorstwa Park Chan Wooka, twórcy kultowej serii o zemście, Oldboy czy Pani Zemsta.

Obraz opowiada historię kapłana uczestniczącego w medycznych badaniach, mających na celu odnalezienie lekarstwa na śmiertelną wampirzą chorobę. Główne rolę zagrają Song Kang-ho (Host: Potwór, The Good the Bad and the Weird), Shin Ha-kyun (Pan Zemsta) oraz Kim Ok-bi (Dasepo Naughty Girls).

Premiera w Korei w kwietniu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…