"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Hollywood dalej kocha Crichtona 0

Studio HarperCollins zapowiedziało, iż zakupiły prawa do dwóch jeszcze niewydanych powieści Michaela Crichtona. Przypominamy, iż pisarz to jeden z najpoczytniejszych autorów literatury fantastyczno-naukowych thrillerów oraz pomysłodawcą serialu Ostry Dyżur, który przyniósł sławę George'owi Clooney'owi.

Michael Crichton

Pierwsza z powieści nosi tytuł Pirate Latitudes a jej akcja dzieje się w XVII wieku na Jamajce. Powieść trafi do księgarń dopiero 24 listopada wraz z inną jeszcze nie zatytułowaną książką, której pisarz nigdy nie ukończył. Jak informują media obie zostały przypadkowo odnalezione podczas porządkowania rezydencji w której mieszkał Crichton.

Pirate Latitudes podobno została napisana na krótko przed śmiercią. Fabuła dotyczy notorycznego pirata imieniem Hunter i namiestnika Jamajki, którzy postanawiają wspólnie obrabować Hiszpański galeon wypełniony skarbem.

Z kolei niezatytułowana powieść została odkryta na prywatnym komputerze Crichtona. Nieznane są szczegóły jej fabuły, wiadomo, iż asystent pisarza ukończy ją opierając się na zapiskach, jakie jeszcze odnaleziono.

Michael Crichton to jeden z najciekawszych pisarzy i producentów filmowych na świecie. Zmarł 4 listopada 2008 roku w swoim domu. Był autorem scenariuszy do takich filmów jak Śpiączka, Wielki napad na pociąg, Ucieczka, Twister czy Trzynasty wojownik. Napisał wiele powieści, które zostały potem przeniesione na duży ekran (między innymi: Park Jurajski, W sieci). Był również pomysłodawcą i producentem serialu Ostry Dyżur, który niedawno zakończył swoją emisję.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…